„Premiéra naší veselohry se uskutečnila o vánočních svátcích a byla zcela vyprodaná. Podle ohlasů se lidé velmi dobře bavili, a proto uvádíme naši novou hru v krátké době znovu, a to v pátek 22. ledna od 19 hodin v sále hospody U Vovčáků," říká autor a režisér představení Jiří Kotlan.

Veselohra o tom, co se může přihodit po cestě vlakem babičce Filoméně Ptáčkové, která si jede k panu prezidentovi pro medaili za statečnost, totiž při své premiéře zcela zaplnila sál v Pasečnici a vzbudila velký zájem.

Ochotnické divadlo má v Pasečnici velkou tradici. Největší úspěchy zde mělo v první polovině minulého století a poté v létech 2002 až 2009.

Současné období je založeno na autorských představeních a velkém nadšení herců.

„Novou hru připravujeme a zkoušíme vždy přibližně tři měsíce. V minulém roce jsme hráli i na festivalu ochotnických souborů v Plzni a i v tomto roce uvažujeme o sehrání našeho současného představení v Plzni," říká Kotlan a dodává: „Pro zájemce o představení 22. ledna v Pasečnici umožňujeme rezervaci vstupenek a míst na telefonu 606 608 171 nebo 775 271 915.