Nepřízeň počasí sice na chvíli narušila lidovou taškařici Přemílání starých bab na mladá děvčata, kterou opět po pěti letech předvedli kolovečtí ochotníci při příležitosti poutě a setkání rodáků, ale to nic neubralo na smíchu diváků, který provázel většinu představení.

Prudký déšť je přerušil čtvrt hodiny po začátku. Zhruba dvě tisícovky diváků v přírodním areálu Stará Cihelna hledaly úkryt před nepříjemnou sprškou pod deštníky, ve velkokapacitních stanech a dalších přístřešcích. Počasí se do půlhodiny naštěstí změnilo a Kolovečtí tak mohli divákům, kteří se na místo sjeli ze širokého okolí, svoji proslavenou hru dohrát. Odměnou jim byl nejen velký potlesk, ale v závěru i sluneční svit, který podtrhl skvělou náladu, kterou ochotníci předávali svým divákům.

„Skvěle jsem se bavila. Jsem tu poprvé, přijela jsem s přítelem. Přijde mi super, že se v tak malém městečku sejde tolik lidí, kteří připraví zábavu i pro lidi z velké dálky," hodnotila v superlativech sobotní představení Jana Hofrejtrová z Přeštic.

Do Kolovče lidé přijeli v několika stovkách automobilů, v pohotovosti tak bylo záchytné parkoviště na poli před obcí.

Kromě přemílání bab si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu místních chovatelů, užít si hudební vystoupení mnoha žánrů a v neděli navštívit mši svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Děti dováděly na pouťových atrakcích.