Obě umělkyně jsou z Herrschingu am Ammersee, kde mají společný ateliér.

„Máme každá odlišný styl. Zatímco Claudie používá hodně výrazné barvy jako je růžová nebo zářivě zelená, mé obrazy jsou decentnější. Naše díla ale jdou dobře dohromady a pěkně se doplňují," říká Susanne Ehret (na snímku dole).

SUSANNE EHRET a její výtvarné dílo nazvané Bezčasí.

Susanne s malováním začala už jako teenager, inspiraci podle svých slov nachází často o dovolené, při cestování na různá zajímavá místa.

„Ráda však zpracovávám i zadané téma. Učily jsme se s Claudií společně na workshopech a teď jsme součástí uměleckého týmu, takže občas pracujeme na společném tématu," dodává.

Obě výtvarnice, které společně tvoří od roku 2012, znají se však již mnohem déle, nyní podnikají malé výstavní turné po České republice. Vystavovaly v Plzni, nyní v Domažlicích a poté představí svá díla v Praze v Jindřišské věži.

„Je to pro nás skvělá zkušenost. Po výstavě v Plzni musím říct, že Česká republika je skvělé místo pro výstavy. Potkali jsme zde samé skvělé lidi, kteří mají o umění opravdu zájem a jsou velmi přátelští," pochvaluje si Susanne. „A Claudiina nejlepší kamarádka pochází právě z Domažlic, proto vystavujeme i tady," vysvětluje.

Výstavu ve vestibulu banky vedle domažlické radnice můžete navštívit až do 21. dubna.