Filmový festival Juniorfest je u konce a závěrečným zlatým hřebem bylo ocenění hlavního hosta festivalu. Byl jím představitel legendárního Sandokana a Černého korzára, gentleman s hlubokým hlasem, uhlově černým vousem a divokýma očima tygra – indický herec Kabir Bedi.

Bedi ve středu v podvečer navštívil hrad a zámek v Horšovském Týně společně se svou půvabnou partnerkou Parveen Dusanj. Čestnou stráž jim dělali malí mušketýři – soubor Práčata z Týna. Na nádvoří zámku jim také předvedli vtipné šermířské vystoupení doprovázené působivou ohnivou šou.

„Toto je nejkrásnější setkání, jaké jsem zažil," prohlásil Kabir Bedi.

Za zpěvu titulní písně seriálu Sandokan se pak herec usadil v Erbovním sále zámku plném posluchačů.

„Když mi bylo sedm a matka musela odjet za prací, starala se o mě Češka jménem Jana. Rád vzpomínám na její péči a laskavost a pro Českou republiku mám proto slabost," vzpomenul herec. Během setkání vzpomínal také například na své začátky, kdy si už během studia přivydělával čtením zpráv v rádiu.

„Měl jsem dokonce to štěstí, že jsem dělal rozhovor se samotnými Beatles, když navštívili Indii," pochlubil se.

Pohovořil samozřejmě i o své nejznámější roli – malajském tygru Sandokanovi, který ho proslavil po celém světě.

„Sandokan mi otevřel všechny dveře světa, stal jsem se díky němu mezinárodním hercem a nyní, po všech těch letech, mi otevřel dveře i sem k vám," řekl Bedi. Mluvil i o rozdílech filmování v Hollywoodu a indickém Bollywoodu.

„My v Indii jsme mistři improvizace. Zatímco v Hollywoodu se film dva roky pečlivě plánuje a pak dva měsíce natáčí, u nás dva měsíce plánujeme a dva roky natáčíme," řekl s úsměvem. „V Indii máme také poměrně staromódní cenzuru. Dva herci se ve filmu mohou políbit, ale hrozí pak, že jejich film bude přístupný pouze pro dospělé," dodal s tím, že sám má v plánu natočit bollywoodskou komedii.

Zdůraznil přínosnost festivalů, jako je Juniorfest, pro rozvoj dětí mládeže, pohovořil o indické literatuře, a dokonce posluchačům odvyprávěl i příběh staroindického eposu Mahábhárata. Osazenstvo Erbovního sálu zároveň pozval do své milované Indie.

Na závěr pak Bedi za hlasitého potlesku převzal od kastelána zámku Jana Rosendorfského a ředitelky festivalu Judity Soukupové Zlatou rafičku, festivalové ocenění za přínos filmu pro děti a mládež. Týnská práčata Bedimu předala figurínu Sandokana.

Mnoho návštěvníků si ze setkání kromě autogramu samotného Tygra z Mompračemu odneslo i kdysi velmi populární trička se Sandokanem, jejichž limitovanou edici připravili pořadatelé festivalu speciálně pro tuto příležitost.