I letos dorazí hosté z Velké Británie. Těšit se můžeme na britskou glam-rockovou legendu Smokie, jejichž hity ovlivnily mnoho generací rockových fanoušků.

„Premiérově dorazí na holýšovský 'Pekelňák' také Lucie Bílá s Arakainem, která tak naváže na úspěšné zimní turné a v Holýšově se představí divákům i pod širým nebem. Podle ohlasů z halové sezony se můžeme těšit na velkou show!" láká jeden z pořadatelů festivalu Jan Halík. „Aby ne, vždyť dojde ke spojení české nejpopulárnější zpěvačky a metalové legendy, se kterou Lucie Bílá před třiceti lety začínala," dodává.

Dorazí i populární Divokej Bill a návštěvníky čeká výpravná show, během níž zazní jak největší hity kapely, tak i novinky z připravovaného alba.

„Zahrajeme největší hity společně s novinkami. Konkrétně připravujeme čtyři až pět nových písniček. Novinkou bude i rozšíření nástrojového parku v kapele o pochodový buben, na který hraje v nových peckách Štěpán, a v některých skladbách i o Jackovu foukací harmoniku. Vašek navíc občas sáhne po akustické kytaře nebo mandolíně," doplňuje kytarista Roman Procházka.
Chybět nebudou Horkýže slíže, Walda gang, Dymytry, Krucipüsk, Aleš Brichta, Vypsaná fixa, Alkehol, Doga, Komunál a mnoho dalších.

Po loňském roce se můžeme těšit na nově strukturovaný areál, který by měl lépe reagovat na větší množství návštěvníků než ten předchozí. Hlavním cílem pořadatelů je odbourání front a zvětšení prostor areálu včetně celkového navýšení komfortu.

Festival se koná 9. – 11. července na umělém ostrově o rozloze 2,5 hektarů u Holýšova.