Přestože byl začátek stanoven na 14.00 hodin, někteří nedočkavci postávali před vchodem už před 13. hodinou. Není se co divit, protože tento karneval je už dlouhou dobu oblíbený nejen dětmi, ale i jejich rodiči.

Úvodem přítomné přivítala ředitelka školy M. Němcová a popřála všem ničím nerušenou zábavu. Následovalo pěvecké vystoupení dětí, které bylo velice vtipně doplněno pěknými kostýmy, zajímavými kulisami a rekvizitami. Vše se točilo kolem mlýna a řemesel k němu blízkých. Závěrečná písnička ze známé pohádky diváky nabudila k prožití příjemného odpoledne.

Pak tyto zpěváky vystřídali tanečníci. Sálem se rozléhala veselá hudba a leckdo nabyl dojmu, že je účastníkem na vesnické tancovačce. Tanečníci sice zprvu dělali drahoty, ale tanečnice si je dokázaly přilákat. Bylo to dojemné a nikdo nevěřil, že právě tohle měly děti ve scénáři. Všichni byli moc roztomilí a velký potlesk byl pro ně odměnou. Samozřejmě že ne jedinou. Našlo se i něco sladkého.

A pak už se do korzování pustily masky. Každý se snažil tu svou předvést v co nejlepším světle. Nejprve starší kategorie a potom i ti mladší. Mezi nimi procházela porota sestavená z rodičů a hodnotila, co se nejvíc líbilo. Bylo to opravdu těžké. Sál se hemžil nespočtem víl, indiánů, princezen, ale našly se i masky netradiční. Ukázal se tu bezdomovec, Bob a Bobek i s kloboukem, alej stromů, kat, kostky z Lega nebo i čtveřice živlů – oheň, voda, vítr a vzduch.

Po náročném sčítání hlasů se výsledky vyhlašovaly na pódiu, kde si ti nejúspěšnější převzali ceny osobně. Zvláštní kategorií byla soutěž skupinových masek a porota vyhlásila i zvláštní cenu pro nejmladšího účastníka karnevalu. Z obdržených cen byly děti doslova nadšené. Namátkou je třeba jmenovat, že se líbily knížky, hračky, potřeby pro školáky, plyšáci ale určitě i ovocné dorty či třeba Mimoni z marcipánu. Zde je třeba poděkovat těm, kteří se o jejich darování zasloužili.

Následovala volná zábava s veselými písničkami a tanec velkých i malých. Samozřejmě že ani letos nechyběly soutěže pro děti a jejich rodiče. I ty byly tématicky zaměřené. Děti například převážely pytle s moukou kolečky slalomem, a hlavně rodiče si opět vyžádali „židličkovou" v obměněné podobě. Ta už se stala tradicí. I zde byli všichni soutěžící odměňováni.

Velkým lákadlem byla také tombola. Ta nikoho nezarmoutila, protože opět tradičně vyhrával každý los.

I jedlíci si přišli na své. Mohli si vybírat mezi sladkými koláči, zákusky či dortíky nebo mezi slanými tyčkami, párky v rohlíku, chlebíčky… Přiblížil se konec a většina litovala, že to tak uteklo. Nezasvěcení si možná ani nepřipustili, co tohle nádherné a pohodové odpoledne dalo práce. Ale stálo to za to. Děkujeme všem, kteří se na karnevalu pro naše nejmilejší podíleli.

Za MŠ Staňkov Miroslava Přibylová