Jubilejním třicetitisícím návštěvníkem oblíbených Holýšovských setkání s dechovkou se stal František Huml z Holýšova.

„Byl jsem moc překvapen, že jsem to byl zrovna já,“ vzpomíná Huml na víkendový koncert Táboranky s kapelníkem Jiřím Jínou, který se konal v holýšovském kulturním domě.

Během přestávky byla vyhlášena řada a číslo sedadla, načež se téměř pětašedesátiletý František Huml zvedl a byl přizván na pódium.

„Slavnostně mi předali nádhernou kytici, ze které měla manželka Irena ohromnou radost, cédéčko a bonboniéru, o kterou jsem se rozdělil s vnoučaty,“ vypráví Huml.

Se svou ženou jsou pravidelnými návštěvníky setkání s dechovkou, a proto jim udělal velkou radost i hlavní dárek – dvě volné vstupenky do první řady na celé čtvrtletí.

„Určitě je využijeme. Dechovky v Holýšově téměř nikdy nevynechám. Člověk si musí nějak zpříjemnit volnou chvíli a žena samozřejmě chodí se mnou, jeden bez druhého nedáme ani ránu,“ říká obdarovaný návštěvník, který však nabízenou první řadu raději vyměnil za svou oblíbenou devátou.

Poznamenává, že koncert Táboranky považuje za jeden z nejlepších, jaké v Holýšově slyšel. „Obecně se mi líbí dechovka z Jižních čech. Mám rád, když se hrají hlavně polky a pochody, má to šmrnc,“ dodává.

Jubilejní návštěvníky setkání s dechovkou přitom Holýšovští odměňují pravidelně.

„Vedeme si už dlouho statistiku, takže jsme předpokládali, že se jubilejní návštevník objeví nyní,“ uvedla ředitelka Městského kulturního a informačního střediska Holýšov Věra Šlejmarová. „Sama si vždy zapisuji, o jaký koncert šlo a kolik ho navštívilo lidí podle počtu prodaných vstupenek. Dalo se tedy odhadnout, že by to mělo vyjít na březnový koncert,“ vysvětlila ředitelka s tím, že ocenění návštěvníci mají vždy velkou radost z volných vstupenek.

"Zatím se nám vždy povedlo, že byli oceněni stálí návštěvníci. Jubilejní návštěvníci byli z Holýšova, Stoda nebo Chotěšova,“ dodala.

Program Holýšovská setkání s dechovkou navštěvuje pravidelně v průměru kolem tří set padesáti až čtyř set padesáti návštěvníků, což ukazuje, že koncerty dechové hudby mají v Holýšově opravdový úspěch.

„Posluchači k nám přijíždějí i poměrně zdaleka, například z Rokycan. Jedna paní jezdí pravidelně až ze Sokolova. Na dechovku jezdí do Holýšova dva autobusy z Chotěšova, jeden z Přestavlk a jeden ze Stoda,“ poznamenala Šlejmarová.