Jak vypadala dílna krajkářky, košíkáře, hřebenáře, řezbáře, zlatníka, kamnáře, soustružníka či vyplétače tenisových raket a jaké nástroje ke své práci používal palič, lovec, pytlák, dřevorubec, kominík nebo zedník se nyní dozví každý, kdo zavítá do Muzea řemesel a techniky v Kolovči.

Právě včera byl v tomto unikátním muzeu slavnostně otevřen nový výstavní sál a návštěvníci mohli poprvé obdivovat již stávající rozšířené či úplně nové expozice.

K unikátním dílnám dnes již téměř zapomenutých řemesel přibylo dalších sedmnáct ucelených expozic a dalších  tisíc exponátů.

„Přístavbou, kterou jsme vloni dokončili, jsme chtěli docílit toho, abychom ulevili stávajícím expozicím. Nepovedlo se. Nejenže vznikly nové, ale ještě se doplnily ty původní.  Muzeum se zcela proměnilo, protože navíc všechny expozice doznaly změn, a to nejen v uspořádání, ale i co do počtu exponátů. Z původních padesáti ucelených dílen je jich dnes šedesát sedm a exponátů máme nyní sedm tisíc," řekl  Martin Volf, majitel a ředitel kolovečského muzea v jedné osobě.

Včera, při slavnostním otevření, mělo možnost obdivovat novou tvář muzea jen několik vyvolených, ode dneška je muzeum otevřeno pro veřejnost, a to dokonce denně od 9 do 17 hodin.