Muzeum klenečského rodáka J. Š. Baara podle starosty Klenčí Karla Smutného rekonstrukci potřebuje. Je v něm třeba provést stavební úpravy, rekonstrukce elektroinstalace a především topení. „V budově se celá léta přes zimu netemperuje a sbírky uvnitř tím samozřejmě trpí, to je třeba vyřešit. Počítáme, že by se s tím začalo něco dělat už letošní rok,“ sdělil Deníku Smutný s tím, že muzeum je historicky hodnotný odkaz Baara, a navštěvuje jej se zájmem stále velké množství lidí.

Doby, kdy byla návštěvnost Baarova muzea kolem devadesáti tisíc zájemců ročně jsou dávno pryč, ale v poslední době se zájem opět zvedá. „Kdysi nám návštěvnost muzea spadla na sedm tisíc lidí ročně, a nyní máme opět kolem šestnácti tisíc. Myslím si, že zájem Čechů o naše národní památky opět stoupá,“ uvažuje starosta a dodává, že se podle něj našinci už nabažili cestování k moři.

Další historicky hodnotnou a hojně využívanou památkou, která by uvítala rekonstrukci, je Stará pošta. Tu městys intenzivně využívá. Pořádají se zde koncerty, folklorní slavnosti a různé kulturní akce. Na Starou poštu se v posledních patnácti letech proinvestovalo devět milionů korun. Podařilo se zachránit kočárnu a také stáje, kde dnes Kleneční pořádají svatby, rodinné oslavy či předváděcí akce.

„Pošta potřebuje opravit celý hlavní objekt. Navíc máme záměr vybudovat na poště návštěvnické centrum,“ přiblížil své plány starosta.