Do celostátní série Muzejních nocí se připojuje i Muzeum Chodska v Domažlicích. Komponovaný program je připraven na dnešek, pátek 27. května.

„Jsou připraveny komentované prohlídky muzea, šperkařská dílna Marie Němejcové, vernisáž dvou výstav i vystoupení žáků Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha," uvedla za organizátory Kristýna Pinkrová. Muzejní noc začne v 16.00 hodin.

Návštěvníci budou moci premiérově zhlédnout výstavu Cechy a řemesla, léta je odnesla. Ta představí tradiční řemeslníky i jejich organizace, které působily v domažlickém regionu.

„Jsme rádi, že mimo jiných předmětů můžeme v expozici ukázat i místní historické cechovní prapory," upozorňuje na významné exponáty další z autorek výstavy Slávka Štrbová.

Vybrané výtvarné práce žáků domažlické Základní školy v ulici Msgre B. Staška a Gymnázia Jindřicha Šimona Baara na téma Od města po vesmír jsou náplní druhé z výstav, které budou mít premiéru v rámci Muzejní noci.

Vernisáž je plánována na 18.45 hodin. Návštěva Muzejní noci však nemusí být pro návštěvníky jen pasivní podívanou. Zájemci se šikovnýma rukama se mohou zapojit do šperkařské dílny Marie Němejcové.

„Ta je určena vždy zhruba pro deset zájemců. Délka každé z nich je plánována na dvě hodiny. Začátky jsou stanoveny na 16.30 a 18.30 hodin," informovala Kristýna Pinkrová.

V rámci páteční Muzejní noci si na své přijdou i děti, připraveny jjsou pro ně malování na obličej i hraní v dětském koutku. Pořadatelé nezapomněli ani na občerstvení. Vstupné na akci činí 50 Kč pro jednotlivce nebo 100 Kč pro celou rodinu.