Než se koncem října zavře Státní hrad a zámek Horšovský Týn (na snímku), můžete jej ještě navštívit o víkendech a státních svátcích, kdy je otevřen od 9 do 16 hodin s přestávkou od 12 do 13 hodin nebo na objednávku i ve všední dny pro vícečlenné skupiny osob. Další šance pak bude až při tradičních vánočních prohlídkách, které se budou konat od 26. prosince do 1. ledna.

Provozy už omezují také některá muzea na domažlickém okrese. Muzeum Příhraničí ve Kdyni bude až do dubna otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Jen na objednávku si od začátku října můžete v Informačním středisku v Klenčí p. Čerchovem sjednat prohlídku Kozinova statku v Újezdě, kde se mimo jiné nachází Síň J. S. Koziny a chodská jizba.

Klenečské Muzeum Jindřicha Šimona Baara má říjnový provoz od úterý do soboty od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. V neděli je pak otevřeno od 9.30 do 12 hodin.

Muzeum Chodska v Domažlicích bude v říjnu otevřeno ještě denně od 9 do 12 a 13 do 17 hodin. V listopadu pak zahájí omezený zimní provoz, kdy jej bude možné navštívit jen od pondělí do pátku od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin, a to až do konce března.

V říjnu je také ještě o víkendech přístupna Kurzova věž na Čerchově, vždy od 9 do 17 hodin.

Otevřena je i rozhledna Koráb, ze které si můžete prohlédnout okolí z výšky 30 metrů denně od 9 hodin až do setmění.