Barevná šedesátá léta, decentní elegance modelů chudenické autorky, autorská kolekce známé pražské návrhářky i prezentace spodního prádla a pyžam byly součástí druhé Módní show, kterou v sobotu odpoledne uspořádala bělská radnice v tamním kulturním domě.

„Prodali jsme 130 vstupenek. Tak velký zájem nás těší, vzhledem k pěknému počasí jsme se obávali, že by lidé mohli být na zahrádkách či na výletech,“ s úsměvem konstatovala za pořadatele Marcela Bartoníčková.

Za hudebního doprovodu stylových hitů z muzikálu Rebelové se v první části přehlídky představily modely Jaroslavy Kopecké, které svojí barevností nezapřely, že inspirací pro ně bylo odívání šedesátých let. Mezi manekýnami si pozornost zasloužila desetiletá Anetka Mastná, která před nedávnem zvítězila v soutěži o nejsympatičtější klatovskou modelku v kategorii do 12 let.

„Mým dalším velkým koníčkem je kickbox, což se s modelingem dá skloubit těžko,“ konstatovala při rozhovoru s moderátorkou Mili Kopeckou.
Jediný muž na mole Martin Šimandl divákům prozradil, že před zrcadlem tráví zhruba půl hodiny denně. „Mojí prioritou je škola, modeling je jen koníček,“ doplnil.

V další části show diváci zhlédli nadčasové modely z autorské kolekce návrhářky Heleny Bedrnové z Prahy, které se vyznačují moderními střihy a pohodlným materiálem.

Regionálním kořením v sobotním programu bylo představení oděvů chudenické autorky Kateřiny Velocha. Název kolekce Sametová popsal převažující materiál použitý na šaty, které doplnily ruční výšivky a malování.

Posledním souborem oblečení, které bylo představeno bělským divákům, bylo spodní a noční prádlo z klatovského butiku.

Po módní přehlídce následovalo hudební vystoupení Davida Deyla, který před nedávnem zvítězil v kategorii Zpěvák roku při udílení Hudebních cen televize Óčko, když porazil favorizované kolegy Tomáše Kluse, Xindla X a Vojtu Dyka.

Diváci mu odpustili i malé faux pas, když při přivítání s publikem prohlásil, že je rád, že opět po roce může vystoupit v Bělé pod Radbuzou.
Součástí sobotního programu byla i možnost nalíčení profesionální stylistkou.