„Swingový orchestr Ježkovy stopy se začal formovat na podzim 2013 na půdě konzervatoře Jaroslava Ježka, a to na popud stávajícího kapelníka Jana Veverky – trumpetisty, zpěváka, a především opravdového milovníka doby 30. a 40. let minulého století a všeho toho, co si s touto dobou můžeme spojit," popisuje Petr Blahut.

Ansámbl orchestru tvoří 13 členů (především studentů zmíněné školy ve věkovém rozmezí od 19 do 24 let), které spojila záliba v muzice Jaroslava Ježka a autorech, kteří šli v jeho stopách: Jiří Traxler, Kamil Běhounek a další. „Obsazené jsou všechny nástroje, které mohou dát zaznít skladbám v originálních aranžích, které jsme vyhledali po všemožných archivech, knihovnách a půdách. Nejen originální interpretací těchto aranží, ale i pódiovým vystupováním se snažíme navodit co nejautentičtější atmosféru. Naším hostem během koncertů také často bývá dívčí pěvecké trio Sestry Ježkovy. Tím, zda i ony budou k vidění a slyšení během koncertu v Domažlicích, se zatím návštěvníci budou muset nechat překvapit," napíná Blahut.

Sám působí v orchestru od samého začátku. „Hraní v Ježkových stopách jsem si velmi oblíbil, ačkoliv podoba bicí soupravy dnes a v 30. letech a toho jakým způsobem se na ni hraje, je zcela odlišné. Během zkoušek a koncertů musím úplně zapomenout na to, co jsem se přes týden naučil a splňovat úplně jiné nároky, které na bubeníka dříve byly," popisuje mladý bubeník.

Josef Jarábek je členem orchestru krátce. „V krátké době byl schopen naučit se celý nelehký repertoár obsahující kolem 30 písní a teprve 5. června tohoto roku si odbyl svoji premiéru v Karlových Varech. Takže v Domažlicích půjde o jeho pátý koncert s orchestrem," chválí svého kolegu Petr Blahut.

Josef Jarábek je čerstvý absolvent Pražské konzervatoře ve hře na klarinet. Tento nástroj studuje i dále na AMU v Praze. Aktivní je v oblasti folklóru. Tančí, zpívá, hraje a vede chodský soubor v Mrákově. V Praze sbírá zkušenosti jako učitel klarinetu.

„V Domažlicích zahrajeme ty největší šlágry swingové éry první republiky, pro posluchače máme připraveno nejedno překvapení," uzavírá své pozvání Petr Blahut.