„V publiku se objevují jak původní fandové – čtyřicátníci, tak i mladí teenageři,“ konstatoval Michal Karolyi z Domažlic, který jako pódiový technik spolupracuje při turné s hlavním zvukařem Petrem Michalem.

„Při různých příležitosech se potkáváme už léta. Pomáhá nám zvučit Chodské slavnosti, já jsem zase byl na dudáckém festivalu ve Strakonicích,“ popisuje Karolyi.

Kapela má naplánováno pět koncertů ve velkých klubech. První byl v pražském Roxy, odehraný je i druhý v Brně. Dnes brzy ráno se domažlický zvukař vydal s celým týmem do Ostravy. V pátek 20. května se dočkají slovenští fanoušci v Bratislavě a jarní turné vyvrcholí ve čtvrtek 26. května v kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích, kam to mají fanoušci z Domažlicka nejblíže.

„Práce na této koncertní šňůře mi dává nové zkušenosti, poznávám lepší techniku, než se kterou běžně pracuji, podívám se do klubů, kde jsem nikdy předtím nebyl,“ vypočítává příjemné stránky spolupráce se známou kapelou Michal Karolyi.

Jeho pracovní doba v den koncertu začíná brzy ráno odjezdem z Domažlic do místa vystoupení. Po poledni se již zvučí v sálech, odpoledne následuje zvuková zkouška hudebních hostů, pak vše spěje k samotnému koncertu a po něm následuje rozebrání aparatury a její odstěhování.

„Atmosféra na koncertech je úžasná. Diváci skandují, zpívají s muzikanty, tleskají a vynucují si přídavky,“ popsal domažlický zvukař. Pražský i brněnský koncert se navíc nahrávaly, protože už na bratislavském vystoupení se bude křtít nové CD se záznamem živého zpívání.