„My to nějak neřešíme. Masopust máme vždy naplánovaný tak na polovinu února, ať už to vyjde nebo ne,“ řekl starosta obce Václav Němeček, který v masopustním průvodu samozřejmě nechyběl.

Sedmadvacet masek se tradičně hodinu po poledni sešlo v hospodě.  Odsud vyrazil průvod za doprovodu kapely Šejnovjanka do vsi.
„Obešli jsme všechna stavení. Ve většině domácností nás vítali připraveným pohoštěním,“ popsal masopustní veselí Neměček.

Průvod doprovázela pojízdná prodejna, a tak maškary pohostinné majitelé usedlostí odměnily třeba jitrničkami. Pohotový pekař k nim nabízel preclíky. Nezůstalo však jen u dobrot. Bílá paní lákala na zázračné odvykací cigarety. V mobilní laboratoři si každý, kdo měl zájem, mohl nechat udělat  rozbor krve, moči, zkrátka co kdo potřeboval. K maškarám se postupně přidali i přihlížející. Všichni se pak přesunuli do místního kulturního stánku, kde se posilnili a masopustní veselí pokračovalo téměř až do půlnoci.

„Mám radost, že náš masopustní průvod podpořily jak místní v maskách, tak i ti, kteří jej původně sledovali jen zpovzdálí. Pěkné je, že přišli i lidé z okolních vesnic, kteří se k masopustnímu veselí také připojili. Za to jim patří dík,“ dodal Němeček.