Letošní účast byla obrovská a spokojeni byli nejen pořadatelé, ale i rodiče, kteří své ratolesti na karneval doprovodili.

„Karneval byl moc pěkně připravený a velmi se mi líbilo, že bylo pamatováno i na malé děti, které se na jiných podobných akcí mohou málokdy zapojit do soutěží, “ řekla paní Vlasta, maminka teprve čtyřletého Michala.


„Myslím, že se odpoledne povedlo, už podle rozzářených dětských očí. Dětský karneval pořádáme už deset let a letošní účast byla za celá ta léta největší. Velkou radost nám udělali i rodiče, kteří se ochotně do všech soutěží zapojili,“ řekla za pořadatele Milena Kaufnerová.


Padesátka dětí se s chutí pustila do tance, ale i soutěží, jako byla překážková dráha či židlový tanec. Také společný mandarinkový tanec rodičů a dětí se přeměnil ve velkou legraci. Jak už se stalo v Pasečnici tradicí, ani letos nechyběl závěrečný ´masakr´, při němž bylo pouze na rodičích, kolik pro svá dítka dokáží na kolenou ´nahrabat´ bonbónů. „Tato soutěž, která se stala jakousi tradiční tečkou, vznikla vlastně náhodou. Protože jsme během odpoledne nestačili rozdat dětem všechny sladkosti, rozhodli jsme se toho využít. Děti se postavily do půlkruhu a velká krabice bonbónů se vysypala před ně, na povel začaly sladkosti sbírat. Byl z toho obrovský mumraj. Už jsme u toho zústali a dnes je to tečkapojmenovaná ´masakr´. Aby však děti při boji nedošly k úrazu, zvolili jsme bezpečnější variantu a nechali bojovat rodiče,“ dodala Kaufnerová.

Nejen ´masakr´ , ale třeba i DJ Honza Kaufner, který coby vousatá Sněhurka pouštěl dětem celé odpoledne jejich oblíbené písničky, přispěl k veselosti a dobré náladě po celé sobotní odpoledne.