Představí jej jako „horkou zemi s ledovou tváří".

Návštěvníky multimediální show čekají živě komentované projekce, Martin Loew bude ze své dobrodružné cesty vyprávět poutavý příběh plný úžasných fotografií i zážitků z pusté, ale čarovně krásné země Islandu.

„Island je fascinující ostrov. Vlivem rozpínání dvou zemských desek mezi Evropou a Amerikou se doslova trhá na půl a z hloubi země pod ním se dostává k povrchu žhavé magma. Proto je Island krajem sopek, horkých gejzírů, termálních potoků a koupališť i neuvěřitelně barevných hor. Zároveň se Island dotýká severního polárního kruhu a to z něj činí ostrov mocných ledovců, drsného počasí i pustého a liduprázdného vnitrozemí," zmiňuje Martin Loew.

„Během svého celovečerního promítání provedu diváky nejen po tradiční okružní cestě kolem Islandu, kde uvidíme množství mohutných vodopádů či divoké útesy s roztomilými ptáky papuchalky, ale diashow nás zavede také do vnitrozemí ostrova, protože tam se ukrývá to nejzajímavější," láká cestovatel.

„V nitru Islandu se projdeme podél řeky v ledové jeskyni pod největším evropským ledovcem Vatnajökull, zjistíme, jaký nocleh lze zažít při stanování na horké islandské zemi, nebo dokonce i to, jak osvěží koupel přímo v kráteru sopky Askja," vyjmenovává Loew některé destinace, které stihl na Islandu navštívit.
„Island nabízí skutečně netušené zážitky a také zcela neuvěřitelně vypadající přírodní scenérie. Ti, kteří chtějí objevovat tajemství tohoto severského klenotu, ovšem musí být připraveni na islandské počasí," varuje.

„To je bude vydatně zavlažovat, profukovat, a někdy až mrazit. Všechny útrapy však stojí za to! Jak Islanďané říkají – špatné počasí neexistuje. To jen někteří lidé mají špatné oblečení," s úsměvem uzavírá Martin Loew.

Do Domažlic přijede už poosmé. Jeho příznivci mohou na diashow o Islandu zajít ve středu 4. listopadu do kina Čakan. Začátek programu je naplánován na 19. hodinu.