„Chtěl bych nejvíc poděkovat všem fanouškům. Moc si toho vážím a budu se snažit dál, abyste na nás dál chodili. Klidně budu i nadále padat z pódia jako v Pardubicích. Děkuji svým rodičům, kteří jsou nejlepší na světě, i partnerce, která je nejhezčí v sále. Cenu bych chtěl poslat nahoru Karlu Gottovi,“ řekl Ztracený při přebírání ceny, kdy nezapomněl poděkovat také svojí kapele a všem, které má kolem sebe a těšil se na syna, se kterým cenu oslaví.

Marek Ztracený není v anketě nováčkem, v roce 2008 převzal cenu za skokana roku. Od té doby udělal obrovský kus práce. Složil mnoho písniček, natočil poutavé videoklipy, vyprodal několikrát pražskou O2 arénu a další velké haly v republice.

Pochází ze Šumavy, která je jeho srdeční záležitostí, a tak se účastní mnoha akcí pořádaných na její podporu.

Z areálu Ski&Bike Špičák
Za lyže si letos připlatíme, za vyšší cenou stojí inflace i energie

Fanoušky si získává svou lidskostí, humorem, osobností, kterou v sobě má, pokorou a vztahem ke své rodině, kdy všechen volný čas tráví se svým synem Markem a snoubenkou Marcelou. I žádost o ruku si nenechal jen pro sebe, ale svou vyvolenou o ni požádal právě před vyprodanou O2 arénou.

První velkým hitem zpěváka byla písnička Ztrácíš, tak se jmenovalo i první Ztraceného album, které vydal v roce 2008. Od té doby má za sebou další čtyři – Pohledy do duše (2009), V opilosti (2012), Vlastní svět (2018) a Planeta jménem stres (2020).

Kromě toho všeho také skládá písničky pro ostatní známé zpěváky, například Martu Jandovou, Hanu Zagorovou, Lucii Bílou a rovněž napsal písničku pro Karla Gotta, se kterým ho také mnoho lidí srovnává.