Zde se utkali ve třech kategoriích – próza, drama a poezie.

„Je to už devátý ročník této recitační soutěže. Předešlé ročníky se konaly v Trutnově. Tento je první, který hostily Karlovy Vary,“ informovala Hana Kaňovská, spoluorganizátorka soutěže z karlovarské střední zdravotnické školy a vyšší zdravotnické školy.

Výkony soutěžích hodnotila odborná porota, ve které zasedla Jiřina Rottová, Dagmar Hubičková a Hana Franková, které mají bohaté umělecké zkušenosti. „Jsme rádi, že v porotě zasedly dámy, které mají četné zkušenosti s divadlem a také se hodně věnují karlovarské mládeži. Soutěžící si mohli vybrat autory jaké chtěli. Někteří také předvedli porotě a publiku svojí vlastní autorskou tvorbu,“ řekla Kaňovská. „Naše škola zde měla také několik soutěžících. Této akce jsme se zúčastnili už několikrát a skoro vždy jsme zaznamenali poměrně slušný úspěch,“ dodala Kaňovská.

Jednou ze studentek, která předstoupila před odbornou porotu, byla Terezie Riedlová, která reprezentovala právě karlovarskou zdravotnickou školu. „Soutěž mě bavila, zúčastnila jsem se jí už poněkolikáté a podařilo se mi zvládnout i trému. Dílo, které jsem předvedla, jsem zvolila proto, že mám oba autory a jejich povídky velmi ráda už od útlého dětství,“ pochlubila se Terezie, studentka třetího ročníku licea, která diváky i porotu učarovala svou působivou recitací povídky z dílny legendární a proslulé umělecké dvojice Šimek – Grosmann.