VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní i nekulturní servis

Domažlicko - Kulturní i nekulturní servis

20.5.2009
SDÍLEJ:

Domažlický kulturní i nekulturní servisFoto: archiv

Oslava

Čtvrtek 21. května
Domažlice – Seniorský taneční klub už existuje deset let. Oslava se uskuteční v jídelně penzionu v Baldovské ul. 638. Na programu je tanec, zajištěno je i občerstvení. Začátek ve 14 hodin.

Cestopis

Čtvrtek 21. května
Kdyně – Expedice Tibet ve Kdyni. Od 19.00 hodin bude v sále kina promítnut film o Tibetu Jany Dvorské a Miloše Kašpara.

Divadelní máj

Pátek 22. května
Horšovský Týn – Při přehlídce ochotnických souborů v kinosále v Horšovském Týně v rámci Divadelního máje vystoupí Ochotný divadelnický spolek Karel z Domažlic s představením Růženka Šípková. Začátek od 20 hodin. Vstup 40 Kč.

Dechovka

Pátek 22. května
Staňkov – Milovníky dobré české a chodské písničky potěší dechová hudba Hájenka kapelníka Miroslava Palečka, která od 18.00 hodin koncertuje v Lidovém domě ve Staňkově. Vstup 80 Kč, předprodej v podatelně MěÚ Staňkov.

Zábavy

Pátek 22. května
Domažlice – V restauraci Skleník hraje od 20 hodin Franta Kest ze Sonetu.
Domažlice – V Music baru Moskyto zahrají od 21 hodin Fast Food Orchestra a po delší odmlce také domažličtí Million Dolars.

Sobota 23. května
Osvračín – V sobotu se koná již 2. Osvračínské rockování. Zahrají kapely Telefon a MedyGang. Začátek od 21 hodin.
Mrákov – Skupina Aušus zahraje v Kulturním domě v Mrákově. Od 20.30 hodin.
Draženov – Na pouťový bigbít s kapelou MobyDick jste zváni do Kulturního domu v Draženově. Začátek od 21.00 hodin .

Country show

Sobota 23. května
Svržno – Potřinácté se na farmě ve Svržně koná Country show. Od 13.30 hod. začíná program pro děti, od 19 hodin zahraje kapela Lenka a K band pro dospělé. Na programu budou ukázky anglického a westernového ježdění, od 17 hodin divadelní představení pro celou rodinu. Ke každé vstupence dostanou děti jízdu na koni zdarma.

Pro rybáře

Sobota 23. května
Tlumačov – Rybářské sdružení Mísov zve na tradiční Výlov udicí na rybníku Mísov. Zápis účastníků v 7 až 7.30 hodin. Po skončení se o zábavu postará František Kest. Ceny pro nejlepší zajištěny.
Bělá nad Radbuzou – Okresní kolo Zlaté udice na rybníku v Bělé pořádá Místní organizace Českého rybářského svazu.

Bonsai Merklín 2009

Sobota až neděle 23. – 24. května
Merklín – Merklínský zámek se o víkendu zřejmě stane cílem výletu milovníků květin, bonsají a všeho japonského a čínského.
Program na sobotu: Tvarování bonsají (9.30), aranžování květin (12.30), japonská kuchyně (14.30), přednáška o suiseki (16.00), ukázky bojového umění Hung – Ka (11.00, 13.00, 14.00 a 15.00).
Program na neděli: Tvarování bonsají (9.00), přednáška o čínské kultuře (11.30), ikebana (13.00), přednáška o suiseki (14.30), ukázky tance (15.00), přednáška o Feng Shui (16.00).

Štichov – 630 let

Sobota 23. května
Štichov – Oslava 630 let Štichova s bohatým programem, např. taneční vystoupení, břišní tanečnice, květninová módní přehlídka a další začíná v 15 hodin. V bývalé škole se koná výstava fotek, dokumentů, předmětů z historie a současnosti obce. Po skončení oslavy bude program pokračovat volnou zábavou s Holýšovskou čtyřkou.

Harmonikáři

Sobota 23. května
Holýšov – V pořadí již 4. přátelské setkání harmonikářů se od 14.00 hod. koná v Kulturním domě Holýšov.

Pro šikovné ruce

Sobota 23. května
Holýšov – Další ze série kreativních kurzů se uskuteční v KD Holýšov. Tentokrát se zájemci naučí pracovat s fimo hmotou, z níž lze vyrábět například šperky. Cena 150 Kč dospělí, 90 Kč děti. S sebou: nožík, hladkou podložku. Začátek od 14 hodin.

Nohejbal

Sobota 23. května
Semněvice – Nohejbalový turnaj trojic pořádá Obecní úřad Semněvice na hřišti u školy. Zápis účastníků je v 8 hodin. Ceny i občerstvení jsou zajištěny.

S předstihem

Pondělí 25. května
Staňkov – Divadelní agentura Gordia Praha zahraje v Lidovém domě pohádku „Zázračný pramínek“ od Boženy Šimkové, autorky krkonošských pohádek. Začátek v 17.30 hodin. Zvány jsou děti, rodiče i prarodiče. Vstup: děti do 15 let 20 Kč, ostatní 50 Kč. Předprodej v podatelně MěÚ.

Výstavy

Domažlice – V Muzeu Chodska je u příležitosti 850. výročí korunovace Vladislava II. českým králem k vidění výstava unikátních mincí členů České numismatické společnosti. Hrad je otevřen denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.
Domažlice – V galerii Dorka v Kostelní ulici čp. 1 vystavují Stanislav Honzík a Lucie Kotlánová. K vidění jsou umělecké předměty vyrobené ze skla a textilu. Galerie je otevřena od pondělí do pátku vždy od 10 do 17 hodin, v sobotu od 10 do 14 hodin.
Holýšov – Každý první víkend v měsíci je nejen pro zájemce o vojenskou historii zpřístupněný Holýšovský bunkr. Muzeum u klubovny TOMíků (směr Kamenice) je otevřeno vždy od 9 do 16 hodin.
Domažlice – Madeira a mrtvé dřevo je název výstavy cestovatele a sběratele nerostů Karla Beneše. Tentokrát jsou ve vestibulu knihovny B. Němcové k vidění fotografie z ostrova. Otevřeno je v provozní době knihovny. Trvá do 31. května.
Koloveč – Muzeum techniky a řemesel v Kolovči ke otevřeno denně od 9 do 15 hodin. Od 14. května je otevřena nová expozice! Více na tel. 379 494 235.
Domažlice – V Muzeu Chodska je k vidění výstava akvarelů a plánů dokumentátora lidové architektury na Domažlicku Václava Kohouta. Jde o unikátní soubor dokumentů lidové (a většinou již zmizelé) architektury vyhledávaný a obdivovaný odborníky z celé Evropy. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.
Domažlice – V Galerii br. Špillarů se koná výstava děl Petra Jindry pod názvem „Matrice – Mezi přírodou a pracovním stolem“. Výstava trvá do 5. června. Galerie je otevřena nepřetržitě od pondělí do neděle 9 – 12 a 13 – 16 hodin. Tel. 379 722 310.

Turistika v regionu

Sobota 23. května
Domažlice – Autobusový zájezd na Křivoklátsko. Odjezd z autobusového nádraží v Poděbradově ulici v 6.00 hod. Zastávky hrad Křivoklát, Rakovník (oběd), muzeum ČD v Lužné, hrad Krakovec, hrad Angerbach. Pěšky do 5 km. Návrat asi ve 20 hod. Cena pro členy KČT 370.- Kč, děti v KČT 320.- Kč, ostatní 400.- Kč. Přihlášky a peníze přijímá do 16. 5. p. Marie Senohrábková – tel. 379 724 113 nebo 723 331 714.
Domažlice – Účast na turistickém pochodu Klatovský karafiát. Odjezd v 6.03 hod. do Klatov. Trasy 15, 25 a 40 km. Info na tel. 773 907 777.
Holýšov – Holýšovští turisté podniknou výlet do okolí Všerub. Autobusem pojedou do Brůdku, odkud půjdou po trase Tanaberk – Hájek – Všeruby. Sraz v 15 hodin u radnice. Vede: J. Bek.
Kdyně – Na vycházku jarní přírodou jste zváni kdyňskými turisty. Více info. ve vývěsce KČT ve Kdyni.

Sobota 30. května
Kdyně – Kdynští turisté pořádají vycházku Branišovskými lesy. Více info. ve vývěsce KČT ve Kdyni.

Sobota 6. června

Kdyně – KČT Kdyně připravuje zájezd nazvaný Výstup na Ostrý. Více info. ve vývěsce KČT ve Kdyni.
Holýšov – Holýšovští turisté uskuteční autobusový zájezd do Pivoně spojený s návštěvou tamního kláštera. Odtud se vydají pěšky do Poběžovic. Sraz v 15.15 hod. u radnice. Vede: J. Bek.

Neděle 7. června
Domažlice – Turistická vycházka. Odjezd z nádraží ČD v 7.47 hod. do Pocínovic. Trasa: Pocínovice, sv. Markéta, Dlažov, Soustov, Bezděkov (15 km). Vede A. Léblová.

20.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V úterý byl představen projekt, který pomůže zachovat odkryté zbytky staveb v zaniklé Lučině.
47

Stezku na Lučině začnou budovat na jaře

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Kdyňští se dočkají moderní hasičské zbrojnice

Kdyně – V průběhu následujícího roku se obyvatelé Kdyně dočkají rozsáhlé rekonstrukce hasičské zbrojnice.

Na Vánoce se naladili v Německu

Klenčí pod Čerchovem – Zájezd na vánoční trhy do bavorského městečka Guteneck, které leží nedaleko našich hranic v okrese Schwandorf, uspořádal v sobotu 9. prosince Výbor pro kulturu a sport městyse Klenčí pod Čerchovem.

Ve Staňkově ukončili plesem letošní taneční

Staňkov - Ve Staňkově byl závěrečným plesem zakončen kurz tance a společenské výchovy.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT