V sobotu 3. července si v Hunčích (Plzeň-sever) dali dostaveníčko chovatelé chladnokrevných koní. Program začíná v 11:00 hodin a vedle prezentace koní uvidí návštěvníci formanskou jízdu jednospřeží a dvouspřeží, ovladatelnost koní v tahu klády a zlatým hřebem bude soutěž v těžkém tahu jednospřeží a nově i dvojspřeží.


Sobota 3. července a neděle 4. července přivítá v Plasích chovatele welsh pony. Sobota je vyhrazena výstavě těchto poníků, kteří mají svůj původ na britských ostrovech a kteří se těší vzrůstající oblibě zejména mezi dětskými vyznavači jezdeckého sportu. V neděli se malí koně předvedou ve sportovních soutěžích. I tato akce stojí za shlédnutí.

Vyvrcholení prodlouženého víkendu pak přijde v pondělí 5. července. V 10:00 hodin začíná ve Svržně Oblasntí přehlíka tříletých teplokrevných klisen. Více jak dvě desítky klisen, které mají právo ucházet se o pohár pro nejkrásnější tříletou klisnu, bude předvedeno před odbornou komisi. Vítězka a spolu s ní klisny umístěné na druhém a třetím místě pak postupují do celostátního finále, aby zde bojovaly o titul Šampionka tříletých klisen. Vedle odborné poroty budou i diváci vybírat svoji favoritku, která pak obdrží diváckou cenu. Součástí výstavy klisen je malířská soutěž dětí předškolního a školního věku.

Případná nepřízeň počasí nebude mít na průběh výstavy vliv, neboť v takovém případě se výstava operativně přesune do prostorné haly. Výstava ve Svržně je určitě dobrým typem na rodinný výlet, který pobaví malé i velké.