Nejenže přišel o CD Live Arakain Dymytry, ale především o jedinečný zážitek z vystoupení obou kapel a Absolut Deafers, kteří na jedničku splnili roli ´předskokana´.

Úvod holýšovského metalového koncertu obstarala ostravská formace Absolut Deafers. Její zpěvák Jan ´Joker´ Jašek s dredatým účesem na hlavě spolu s ostatními členy kapely uvedl přítomné fanoušky do patřičné nálady. A tak mohly přijít na řadu Dymytry. Ty začaly pěkně ´z ostra´, když hned na úvod zahrály dvě ´pecky´ z nového alba Agronaut ´Sekerou´ a ´Ne nikdy´ . Vzápětí přišel na řadu videoklip Pekelní andělé. Fanoušci na parketu sálu holýšovského Kulturního domu v té chvíli bouřili a odměnou jim byly další ´pecky´, mezi nimi mimo jiné ´vystřihl´ zpěvák Jan ´Protheus´ Macků vypůjčenou skladbu z Arakainu Paganini. Po hodině připojily Dymytry ještě přídavek Dej Bůh štěstí a na pódiu je vystřídali Arakain v čele se zpěvákem Janem Toužimským.

Ti začali skladbou Abrakadabra, následovala ´historická´ Kolonie termitů, Peklo, Hlas krve, Princess, Forsage a další skladby české metalové stálice. Následně předvedli skvělou bubenickou show bicmani obou kapel. V jednom momentu Lukáš ´Doksa´ Doksanský (Arakain) bubnoval s ručníkem hozeným přes hlavu, na druhé straně pro změnu s lahví vody v ruce Miloš Meier (Dymytry). Po nich předvedli kytarovou ´etudu´ otec a syn Urbanovi, v jejichž podání si fanoušci vyslechli Megadeth, Panteru, Slipknot, Metallicu a ACDC. V závěrečném ´přídavku´ přišly na řadu společné skladby obou kapel, jako Bouřlivá krev, Žít svůj sen a s fanoušky se Arakain s Dymytry rozloučily skladbami Strážná věž a Apage Satanas.

„Děkujeme Vám, byli jste úžasní. Jsme moc rádi, že jsme si mohli s Vámi dnešní večer užít," zatleskali přítomným fanouškům na závěr členové obou skupin. Zatímco oni byli spokojeni s atmosférou, organizátorům se ve tváři skrývalo malé zklamání z návštěvnosti.

„Čekali jsme více lidí. Na druhé straně, minulý týden byl ve Staňkově Harlej, 8. října je v Holýšově Škwor, mezi nimi my. Navíc nedávno skončily venkovní festivaly, a tak se nelze divit. Snad více fanoušků přijde na Podzimní Arakain Dymytry Tour v pátek 7. října do Kulturního domu v Nýrsku."

Karel Fait