Po veleúspěšné komedii Martina Volfa Křest, kterou vloni znovuobnovený kolovečský soubor předvedl, napsal stejný autor své další dílko.


„I letos půjde o komedii. tentokrát je z manželského života, malinko odvážnější, přesněji řečeno lechtivá,“ řekl k připravovanému představení Martin Volf.

Diváci se mohou těšit na novou, svěží a živou veselohru bujarého žánru proti nudné moralitě, místy s erotickým nábojem. Nechybí v ní situační a slovní, občas i neuctivý vtip, ale ani vážnější myšlenkové jádro. Komedie otvírá vrátka do zaběhlých způsobů mladé bezdětné rodiny, která se snaží naplnit své životní poslání, ale i do zákulisí jejích rodičů a přátel.

Děj se odehrává v obývací kuchyni manželů, kde on se rád napije a své erotické fantazie začíná prožívat u monitoru počítače, protože ona je často unavená. Ale lásku si projevují. Do jejich života se vměšují i kousavě ironické tchýně. Na návštěvu přijdou i dvě kolegyně, z nichž jedna je energická a plná zkušeností a druhá nezkušeně naivní. Další postavy přináší do hry různé komické situace, jež jsou plné překvapení, nečekaných vztahů a představ.
Jak nakonec vše dopadne?

„Rozuzlení nemůžeme prozradit. Výsledek bude jasný každému, kdo má smysl pro lidskou povahu, ženský instinkt, sexualitu, humor a trochu koketnosti. Diváci mohou srovnávat osudy postav se svými, pochopit je a získat nová poznání a zkušenosti. Pokud je hra kvalitní, pak tento pocit ve vás vyvolá a autor i herci dosáhli svého cíle,“ dodal Volf.

V hlavních rolích se letos představí Kristýna Bláhová a Petr Hájek.