Na národní přehlídku se sice nedostali, ale odvezli si ocenění nejlepší scény, čestné uznání obdrželi Anna Behenská a Pavel Souček.

„Sauna byla bezpochyby naše nejúspěšnější představení. Je vidět, že soubor má vývoj. Do Žlutic jsme nejeli s ambicemi vyhrát. Erotická crazy komedie není úplně přehlídkový žánr. Jak přiznali členové poroty, měli z toho už předem trochu strach. Nakonec uznali, že hra byla napsaná s citem. Nejvíc se jim líbila scéna Anny Behenské v roli prostitutky a Pavla Součka v roli vědce. Byli opravdu výborní a ocenění si právem zasloužili," řekl autor hry a režisér Kolofantů Martin Volf a dodal, že Kolofantí jezdí na přehlídku do Žlutic jako na soustředění.

„Názory poroty jsou zajímavé a vždy nás posunou dál. Přehlídku ve Žluticích si prostě kolektivně užijeme a stmelíme partu."

I letos přijdou Kolofantí s novinkou. Po pěti letech se rozhodli zcela změnit žánr.

Po veleúspěšných komediích, které vyprodávaly sály nejen v Kolovči, ale i v Zahořanech a Domažlicích, letos sáhli po dramatu.

Hru s názvem Srovnej si tu čepici napsal Martin Volf už před třemi roky a věří, že ačkoliv jde o vážné téma, diváky osloví.
„Protože život není jen o smíchu, sáhli jsme tentokrát k vážnému tématu. Je to hra ze současnosti, v níž jde o rodinné drama. Ústředním tématem syrového a celkem drsného příběhu je nevěra. Je to takové zvláštní dílo ze života, které diváky určitě osloví. Někteří budou možná rádi, že je v sále tma, protože ta lépe skryje rozpaky. Hra se totiž dotýká témat, které si mohl prožít kdokoliv," prozradil Martin Volf.

Drama bude náročné jak herecky, tak i technicky.
„Je to hra náročná nejen žánrově, ale protože se odehrává během jednoho roku, bude velmi náročná i ohledně kulis. Svou velkou roli bude mít i scénická hudba."

V dramatu Srovnej si tu čepici bude pět hlavních postav. Nejdůležitější roli v celém příběhu hraje manželský pár v podání Petry Křížové a Karla Cozla.
„Po několika čtených zkouškách a několika technických, kde jsme si řekli, jak přesně má jaká postava vypadat, si myslím, že herci se tohoto úkolu zhostí stejně dobře jako u komedií. Je to pro nás nejen něco nového, ale především velká výzva, věřím, že to dokážou. Zkrátka budou muset. Já to z nich jednoduše dostanu," dodává s úsměvem Volf. Premiéru dramatu budou moci diváci zhlédnout začátkem října.