„My Češi máme rádi černý humor a v této hře o něj nebude nouze. Půjde o výbušnou komedii z prostředí zoologické zahrady. Děj nás zavede do bohatýrských devadesátých let, kdy se začínalo podnikat. V naší hře půjde o privatizaci ZOO. Příběh je zajímavý a věřím, že bude pro diváky atraktivní," řekl autor hry a režisér kolovečských ochotníků Martin Volf.

Kolofantí se do nového kousku naplno pustí začátkem dubna. Všichni herci ale už vědí, co je čeká, neboť mají za sebou čtenou zkoušku.
Jak Martin Volf prozradil, na jevišti se představí patnáct herců plus jedno zvíře.

„Samozřejmě, že nebude živé, ale v roli zvířete se představí jeden z našich herců. Ve hře jsou dvě ústřední role, a to ředitel ZOO, kterého hraje Pavel Kruml, a jeho sekretářka v podání Kristýny Bláhové."

Zkoušky nebudou jednoduché.
„Myslím, že jsme se za ta léta už celkem 'vyhráli', ale musíme ještě hodně zapracovat na svižnosti. U crazy komedie je důležitý rytmus. Hra se musí odehrát v poměrně rychlém tempu. A právě to bude dost náročné. Na jevišti se střídá patnáct herců, takže je tam spousta nástupů. Musíme to nazkoušet tak, aby se nikdo nikde nezapomněl," pokračuje s úsměvem Volf.

Do premiéry ZOO, která bude jako vždy první a druhý víkend v říjnu, je relativně dost času, ale studium nové hry není v současné době jediná aktivita Kolofantů.

„Máme před sebou ještě pár představení naší loňské hry Srovnej mu tu čepici. Protože poslední představení chceme zahrát na divadelní přehlídce ve Žluticích, stále hru pilujeme. Nechali jsme si představení zaznamenat na DVD, pouštíme si ho a pilujeme chyby. Pro herce, kteří chodí do zaměstnání, učí se novou roli, hrají staré představení a musí se v něm pořád zdokonalovat, je to dost náročné," dodal Volf.

Představení kolovečských ochotníků Srovnej mu tu čepici mohou navštívit diváci 16. dubna v Pocinovicích, 7. května v Prapořištích a také 20. května v Horšovském Týně.