Vystoupily v něm chodské národopisné soubory (mrákovský, postřekovský, klenečský, Konrádyho dudácká muzika i Domažlická dudácká muzika), anglický muzikanz Neil Chambers a Brabantský lidový orchestr z Belgie.

KLENOTNICOVÝ POŘAD ZAUJAL I NA SLOVENSKU
Díky živému přenosu televize Noe sledovali devadesátiminutový program i diváci jinde v Česku i v zahraničí. Do pořadu vstupovali se svými vzkazy, mnohé z nich byly dojemné.

„Velmi jste mě přenosem potěšili. Část Chodska jsem poznal před více než 50 lety jako voják základní služby, byl jsem tam později i na rekreaci. Jsou to přenádherné vzpomínky," vzkázal divák z Bratislavy.

„Náhodou jsem zabrousila na TV Noe a bez dechu a se slzami v očích sleduji přímý přenos. Udělali jste mi velkou radost. Jinak se na své milované Chodsko už nepodívám," napsala divačka J. Prosíková z Příbrami.

Jarmila Kopecká z Holandska ve svém vzkazu uvedla, že díky pohledům na chodský folklor vzpomíná na příbuzné a známé na Chodsku.

„Mezi lety 1953 až 1957 jsem na Chodsku pracoval a mám na toto období velmi krásné vzpomínky," zmínil Josef Sedláček z Biskupic u Jevíčka.