Pořad plný písniček, tanců a zajímavého vyprávění přilákal v neděli odpoledne do letního kina stovky milovníků folklóru. Na pódiu se střídaly soubory, které patří ke klenotům Chodska, jako například Konrádyho dudácká muzika, sestry Kuželkovy z Klenčí pod Čerchovem, Postřekovská dudácká muzika, pěvecký soubor Haltravan či Bulácí z Mrákova. Pobavit diváky přijely i zahraniční soubory ze Sicilie a Estonska. „Klenotnice patří k Chodským slavnostem stejně jako koláč, pivo a klobása. Nevzpomínám si, že bych zrovna tento pořad kdy vynechal. To si ani neumím představit,“ řekl Pavel Morávek z Domažlic a dodal, že nadšená byla i jejich návštěva ze Slovenska.


Pořadem provázeli Petr Buršík a Václav Kreuz ml. a jejich úkol byl mnohdy opravdu náročný. Museli hned dvakrát prokázat svoji znalost cizích jazyků při uvedení a představení zahraničních hostů. Sicilský orchestr strhl mnohočetné publikum svým temperametním vystoupením, za něž byl odměněn bouřlivým potleskem. Nejmladší přítomní se neudrželi a pustili se do tance.

"Jsou báječní. Už jsme je slyšeli v pátek a líbilo se nám, že je to zas něco nového,“ řekla Latina Rejžková z Kdyně.

O vzpomínky na své začátky se podělila i Konrádyho dudácká muzika, která trvá stejně dlouho jako Chodské slavnosti.
„Začínali jsme jako duo. V roce 1955 jsme strýček, tatínek a já založili Konrádyho dudáckou muziku. Dříve se o pouti soustřeďovaly soubory u pomníku u Všech svatých a mašírovalo se přes náměstí. Vzpomínám, jak nám z okna mával Mistr Jindřich Jindřich a my jsme na to vždy čekali,“ řekl Antonín Kondrády.
Vzpomínek a dobré muziky, vtipných historek a tance a krojů si obecenstvo užívalo téměř dvě hodiny. K příjemné atmosféře přispělo kromě umění jednotlivých účinkujících i slunečné počasí.