Masopustní průvody se tam konaly až do roku 1958, pak ale tradice zanikla. „V roce 1971 sice došlo k pokusu o jejich obnovu, ale udrželo se to jen tři roky. Předminulý rok, po dlouhých pětatřiceti, respektive padesáti letech, jsme s nimi znovu začali,“ říká Jiří Anderle za pořadatele z Výboru pro rozvoj městyse. Akce měla úspěch, na průvod se chodí dívat stovky lidí.

Ani letos nebude v průvodu s kapelou Sedmihorka chybět bryčka tažená párem kobyl a jezdci na koních z Miřkova. „Během průvodu bude možné přispět do kasiček na chod tamního útulku pro týrané koně,“ vysvětluje Anderle.

První masky se začnou v hospodě U Psůtků scházet v jedenáct hodin. Kdo masku nemá, může si ji koupit v salonku a rovnou si ji obléct. Od Psůtků vyrazí maškary ve čtrnáct hodin po staré císařské poštovní cestě na parkoviště u továrny nad obcí.

Poté se průvod vydá hlavní silnicí k vlakovému nádraží. Na prostranství mezi nádražím a Café restaurantem pronese Václav Škalník z přistaveného valníku řeč. „Ta bude mířena k malému Masopustovi. Zmíněny budou špatnosti, kterých se jeho táta za uplynulý rok dopustil,“ přibližuje předseda výboru. Poté bude Masopust sťat katem. Po popravě a potvrzení řezníka s čertem o jeho neživotě se přítomní přesunou do sálu kulturního domu, kde od 17 hodin začne Masopustní zábava s bohatou tombolou. Vstup na ni mají všichni zdarma.

Na zastávkách před prodejnou Kovaland, na parkovišti u továrny, před hospodou U Psůtků, před barem K-1 a Vinotékou Pod muzeem bude k mání občerstvení.