Cestovatel Jaromír Tippl poutavě popsal své zážitky a dobrodružství, které v tomto státě v jihozápadní části Tichého oceánu prožil.

 Že o zajímavé historky nebyla nouze, svědčí to, že po Novém Zélandu cestoval stopem.  Své poutavé vyprávění okořenil promítáním videí a fotografií ze svého putování.

„ Nový Zéland je nádherná země. Prožil jsem tam měsíc plný zážitků, dobrodružství a napětí. Viděl jsem krásnou přírodu, sopky, ledovce, písečné pláže, buše, ale i moderní města a zažil jsem zajímavá setkání s místními i turisty. Nový Zéland je i kolébka adrenalinových skoků.,“ řekl Jaromír Tippl.

  Zájem o cestovatelské přednášky je ve Kdyni tak veliký, že sál Muzea příhraničí přestává stačit. Tentokrát přišlo tolik lidí, že se hodily všechny lavice a židle, které v budově byly.

Další cestopisná přednáška, tentokrát o Velikonočních ostrovech, se uskuteční ve čtvrtek 20. března. Na 7. března od 17 hodin je v sále Muzea příhraničí připravena beseda s Vladimírem Bernáškem z Plzeňského rozhlasu. Povídat se bude o slavných hercích z pořadu Aby řeč nestála.