Někteří mají už zajímavou hudební minulosti. Marian hrál v domažlické Propasti, Josef Panoš pro změnu v kapele Johnnie Walker a několika dalších.

Kapela se rozhodla od začátku hrát výhradně vlastní tvorbu. Název Eroze pak odkazuje na rozpolcenost lidské duše, kterou se kapela často zaobírá ve svých textech.

Kapela ale zažila i skutečnou erozi v podobě úbytku členů kapely. Situace se však brzy napravila. Teď stojí na prahu nového startu druhého roku působení.

„O vystoupení Eroze je opravdu velký zájem a již nyní má skupina více než 20 nasmlouvaných vystoupení v letošním roce i daleko za hranicemi našeho kraje. Úplně první vystoupení v nové rozšířené sestavě se odehraje 14. března ve Staňkově,“ uvedl lídr kapely Marian Kudela s tím, že staňkovský rockový bál odstartuje našlapanou sezonu, během níž se objeví napříkladi v plzeňském DEPO2015.

ÚMRTÍ, ODCHOD A MLADÁ KREV

Hned po vzniku skupina usilovně pracovala a pracuje na vlastním repertoáru a již po necelých čtyřech měsících poprvé vystoupila na veřejnosti. A výsledek byl skvělý. Nic tedy nebránilo dalšímu rozletu. Skupina začala pravidelněji vystupovat a přibrala dalšího člena, kytaristu a kamaráda Antonína „Péráka“ Vávru.

„Osud však bohužel nedopřál Tondovi zažít radost z vystoupení s novou kapelou, protože začátkem loňského podzimu náhle a nečekaně zemřel. Tohle byla pro nás všechny zbývající členy skupiny hrozná rána, ze které jsme se jen těžko vzpamatovávali,“ zavzpomínal Kudela.

Přesto však kapela absolvovala zajímavá vystoupení na Moravě a velký koncert na festivalu na plzeňském náměstí.

Další nečekaná událost ale na sebe nenechala dlouho čekat. Kapelu opustil další člen, baskytarista David, který se rozhodl jít jinou hudební cestou. Nahradil ho Luboš Oulík. Společně s ním přišel i jeho syn Lukáš Oulík s další mladou krví, jež obsadila místo za mikrofonem, v podobě Jindry Krstevy.

Karel Fait