Skupina Emoce vznikla v červenci loňského roku ze zkušených západočeských umělců, kteří si dali za úkol vytvořit stabilní uskupení prezentující se emotivními dynamickými živými výstupy.

Lidem s rodnými kořeny od Plzně po Domažlice se to podařilo i s patřičným progresem. Kapela si zakládá především na tvorbě kvalitních českých textů, využívajících výjimečnosti českého jazyka k tvorbě nejrůznějších metafor a mnohoznačných slovních spojení, k upletení příběhů vystihujících nejrůznější životní situace a dá tak posluchači možnost celou píseň procítit, napojit na vlastní životní zkušenosti a emotivně prožít.

„Stojíme si za heslem, že naše hudba by se měla poslouchat srdcem," prozradil Marek Ander, klávesista a vokalista Emocí.

Skupina na nový videoklip k písni Svítání hodně sází a věří, že celou kapelu posune dál. Potvrzuje to i frontman kapely Petr Pinker:

„Při natáčení klipu jsme se snažili, aby příběh popisovaný v textu písně získal pro posluchače zřetelnější obrysy, aby se s tímto příběhem dokázalo ztotožnit co největší množství lidí, a nepochybuji o tom, že lidem, kteří mají podobné životní zkušenosti, bude při zhlédnutí klipu Svítání přecházet mráz po zádech nebo jim naskočí husí kůže, což jsou pro nás ty správné ukazatele kvality. Na dnešní české hudební scéně jsou často k vidění klipy, které nepřidají hudbě žádný další rozměr a to jsme se rozhodli změnit."

A o čem tedy videoklip Svítání je? Podle Pinkera popisuje, co se děje se vztahem, když zúčastnění propadnou stereotypu, a jak je důležité se mu bránit, a taky poradí, jak se mu ubránit.

Zdroj: Youtube

Natáčení probíhalo v pražském bytě na Malostranském náměstí a na kopci Raná u města Louny. Především venkovní destinace je velice zajímavým místem, a když k tomu připočteme pomoc přírody, která Emocím v natáčecí den darovala opravdu dokonalé podmínky, je na co se těšit.

K poslechu bude Svítání na webových stránkách kapely www.emoce.net, na kterých se dozvíte více podrobností i o jednotlivých členech či nadcházejících koncertech a plánech. Za zmínku stojí především talentovaná patnáctiletá bubenice Aneta Uhlířová, která se umí chopit i mikrofonu.

A co z historie stojí za tvorbou kapely? „Průpravu a kreativní myšlení, které se nám dostalo při navštěvování uměleckých škol, jsme dokázali přenést do moderní hudby díky přátelům, které jsme tam získali a krok po kroku si začínáme plnit naše sny. Takže zapisujte děti do tvůrčích škol a podporujte jejich kulturní rozvoj a život v kolektivu, buďte jim vzory, vyplatí se to nám všem," vysvětlují Marek a Petr.

„Chtěli bychom apelovat na mladé lidi, aby se věnovali muzice, navštěvovali koncerty, sami zpívali nebo se věnovali některému z hudebních nástrojů, psali texty. Zkraťte pobyt ve světě počítačů a věnujte čas lidem okolo. V dnešní době je zachovávání české kultury a schopností ještě více důležité než kdy v minulosti. Víme, že v západních Čechách je spousta nadaných lidí, a naše Svítání je důkaz, že i vlastními silami je možné oslovit široký okruh lidí. Nerozbíjejte, tvořte!" vzkazují muzikanti.