Žáci pěti základních škol se sjeli na hrad a zámek v Horšovském Týně, aby bojovali o výhru, kterou je cesta do světa fantazie, německého Legolandu.

„O tom, zda budete poražení, nebo vítězové, rozhodovalo osm disciplín, které prověřovaly logiku, šikovnost a soudržnost celého týmu," popsala mladá festivalová reportérka Natálie Nová.

Téměř ve všech soutěžích mohli svým svěřencům pomáhat jejich kapitáni z řad známých osobností nejen ze světa filmu a televize: Veronika Arichteva, Matyáš Valenta, Karel Zima, Lukáš Langmajer a Filip Cíl.

„Podpora kapitánů velmi pomáhala celému týmu při strastiplné cestě k vítězství. Aby to ale nezůstalo jenom na kapitánech, přijeli společně se soutěžícími jejich spolužáci ze všech zúčastněných základních škol a ti své kamarády podpořili pomocí rukou, nohou i hlasivek. Na výsluní se ale může hřát jen jeden tým. V letošní Pevnosti Týn zvítězila ZŠ Staňkov se svým kapitánem Matyášem Valentou. Velmi gratulujeme k vítězství a k cestě do Legolandu. Já sama jim toto dobrodružství závidím," zakončila festivalová reportérka.

Natálie Nová, (seb)Pevnost Týn na zámku v Horšovském Týně.Zdroj: Natálie Nová