Filmový festival Juniorfest má za sebou další úspěšný ročník, podle odhadů ho navštívilo kolem 11 tisíc lidí. Festival oficiálně skončil ve středu, pro velký zájem však museli pořadatelé přidávat filmová představení ještě ve čtvrtek a v pátek.

„Nová česká pohádka Tři bratři byla vyprodána prakticky okamžitě, nakonec jsme jí promítali asi osmkrát," uvedl programový ředitel Michal Šašek. Ani útok hackera, který na několik dní vyřadil web Juniorfestu s rezervacemi vstupenek, návštěvnost neohrozil.

Festival probíhal v Horšovském Týně, Plzni a Dobřanech a kromě filmů nabídl i bohatý doprovodný program, detektivní hru a samozřejmě setkání s osobnostmi ze světa dětského filmu.

„Vypadalo to, že setkání s herečkou Hanou Maciuchovou bude mít slabší návštěvnost, ale nakonec se zaplnilo. Lidé stáli i o setkání s tvůrci Tří bratrů a největším překvapením ale byl velký zájem o setkání s režisérem Zdeňkem Zelenkou," řekl Šašek.

Trhákem byla dle očekávání návštěva Kabira Bediho alias Sandokana. Na příští rok by pořadatelé chtěli pozvat italskou dvojici Bud Spencer a Terence Hill, známou z filmů Pravá a levá ruka ďábla, Sudá a lichá nebo Jestli se rozzlobíme, budeme zlí.

„Vyjednáváme o jejich návštěvě, myslíme si, že by dobře sedli do vkusu cílové skupiny, kterou tato setkání nejvíce oslovují," dodal Šašek.