Záštitu nad věnečkem převzal premiér Bohuslav Sobotka a celou akci výrazně podpořil Plzeňský kraj v čele s hejtmanem V. Šlajsem.

„Celé folklorní Chodsko si dá dostaveníčko v Praze na vpravdě české národní slavnosti, která nemá v hlavním městě obdoby. Přijedou čtyři autobusy s krojovanými účinkujícími a návštěvníky z Domažlic a chodských vesnic. Poprvé v historii se Český národní ples – Pošumavský věneček uskuteční ve všech třech sálech Národního domu na Vinohradech. Na své si přijdou vyznavači dechovky i moderní taneční hudby. Společenský sál se promění ve Dvoranu folkloru, kde se představí všichni účinkující z Chodska i další soubory včetně Hanáků a Skotů. Naše pozvání přijala celá řada významných osobností politického, kulturního a společenského života země i zahraničních hostů. Z chodského regionu přijede domažlický starosta Miroslav Mach a ředitel Mětského kulturního Domažlice Kamil Jindřich," říká předseda pořádajícího Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze Václav Kupilík a dodává:

„V bohaté tombole čítající na 250 cen jsou i produkty z regionu v podobě klíčovské slivovice, chodské keramiky z tvůrčí dílny manželů Mojžíšových, bořických chodských koláčů (těch bude pro potřeby Věnečku, včetně dámské volenky, napečeno tři sta padesát kusů) nebo domácích pekáren od firmy Bielmaier z Bořic. Koláče půjdou z pece rovnou do autobusu, který je spolu s dechovou hudbou Domažličankou a dívčím sborem Canzonettou přiveze rovnou do Národního domu. Autobus zaplatí sám poslanec Václav Votava. Finančně přispěl i senátor Jan Látka a poslanec Igor Jakubčík, který dal do tomboly poukaz na víkendový wellness pobyt pro dvě osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu na Srní."

Při slavnostním zahájení bude přineseno sedm historických praporů a celá akce začne dlouhým průvodem krojovaných. Celý plesový večer bude uvádět redaktorka Českého rozhlasu Plzeň Michaela Vondráčková.

Petr Hájek