Stovky posluchačů, kteří si tuto ojedinělou akci nenechali ujít, si poslechly sedmnáct skladeb, a to jak klasických, jazzových, tak i známých Ježkových či Dvořákových. Obrovský potlesk sklidila Babeta Jiřího Šlitra

Koncert se na hladině babylonského rybníku konal již potřetí a na příznivce Vodního koncertu čekalo malé překvapení.
„Ačkoliv je vyzkoušené, že vodní hladina funguje jako rezonanční deska, po níž zvuk krásně klouže, zdálo se nám, že z lodiček posluchači neslyší dokonale. Proto jsem letos vymyslela orchestr na molu," řekla Ludmila Peterková.

Hudebníky na kývajících se loďkách se zájmem sledoval i ředitel domažlického MKS a hudebník tělem i duší Kamil Jindřich.
„Na loďce bych na klarinet asi nehrál. Musí to být velice náročné už kvůli dechu. Někteří hudebníci se obávali, aby jejich drahý hudební nástroj neskončil na dně rybníka, což se může klidně stát. Někteří to vyřešili tak, že si ho přivázali na šňůrku," řekl Jindřich.

Páteční koncert na vodě byl předposlední akcí mladých klarinetistů. Kurz ukončili sobotním vystoupením v domažlickém MKS.
Kulturní léto v Domažlicích se chýlí ke konci, ale v září se ještě několik významných akcí uskuteční.

„18. září bude v MKS koncertovat klavíristka Nina Kondratenko. Koncert bude pořádán u příležitosti 25 let od otevření hranic a děláme jej společně s naším partnerským městem Furth im Wald," dodal Jindřich.