„Tradičně na konci července ožívá město Horšovský Týn pouťovými oslavami. Anenská pouť v Horšovském Týně je nejvýznamnější kulturní a společenskou akcí," uvedla za organizátory Leona Císlerová z Městského kulturního zařízení Horšovský Týn.

Návštěvníci si i letos užili bohatý program složený z hudebních vystoupení, historického jarmarku, divadla, filmových představení, výstav, střelecké soutěže, atrakcí, chovatelské výstavy.

„Je to tady bezvadné. Každoročně se na slavnosti v Horšovském Týně velmi těšíme. Jezdíme i se syny, kteří jsou už skoro dospělí. Zatímco oni se těší na hudební vystoupení, my s manželem rádi ochutnáváme staročeské dobroty a pozorujeme ukázky řemesel. Nikdy se nestalo, že bychom tady nenašli to, co nás baví," řekla Ludmila Johánková, která do Horšovského Týna dorazila s rodinou z Tachova.

Program slavností na zhruba 20 minut zastavila bouřka doprovázená prudkým deštěm a silným větrem. Návštěvníci se tísnili pod plachtami stánků a v průjezdech. Stánkaři narychlo zachraňovali své zboží. Své představení musela odložit i družina historických půtek v dolní části náměstí a cimbálová muzika, která měla v 15 hodin hrát na hlavním pódiu.