Horšovský Týn se totiž stejně jako další města z celé republiky zapojil akce Česko zpívá koledy, kterou již počtvrté pořádal Český rozhlas ve spolupráci s regionálními deníky.

Horšovskotýnští se sešli v místním kinosále, kde se od 17 hodin konala tradiční Vánoční akademie základní umělecké školy. Na tu pak v 18 hodin plynule navázalo společné zpívání koled. O organizaci se postarala právě základní umělecká škola a hlavní roli při zpívání koled tak mělo Pěvecké sdružení JL a dětský sbor Cvrčkové. 

Všichni přítomní si společně zazpívali koledy Půjdem spolu do Betléma, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a na závěr Vánoce, Vánoce přicházejí.

"Na společné zpívání koled jsme neměli v plánu jít. Přišli jsme zhlédnout děti na Vánoční akademii, ale na závěr jsme si rádi společně zazpívali," řekla Dominika Hojdová, která zpívala společně s vnučkou. "Společné zpívání není špatný nápad, koledy v předvánočním čase lidi tak nějak sbližují. A o tom svátky jsou," dodala.