„Letos tu hrajeme po šestatřicáté," hlásil Deníku kapelník Horalky Václav Wiesner ještě předtím, než se po Chodově vydal masopustní průvod.

„Pocházím z Luženic a bydlím tu 45 let. Za masky jsem chodila, dokud byl manžel živ, teď jsme se přišly se sestrou, která bydlí v Horšovském Týně, jen podívat," řekla nám divačka, zatímco Matouš Dufek z Pasečnice zapřahal pár koní za vůz, na jehož zádi byla upevněna figurína Masopusta.

Jel v čele průvodu a na voze vezl nápaditou ´občerstvovnu´ – sud piva opatřený stolkem s otvory pro půllitry. Za ním pochodovala početná skupinka zpěváků, která nenechala před Masopustem 2014 nic náhodě a absolvovala předem několik ´sezpívaných´, první už 31. ledna.

Průvod vycházel od kulturního domu a byla v něm i početná skupina dětí. Pestrobarevný ´had´ plný rozličných masek, který doprovázeli i ´civilisté´, se vydal po vsi, aby prokličkoval většími i menšími uličkami chodské obce.

Pořadatelé se vzorně starali o zpěváky a donášeli jim od vozu pivo, aby jim nevyschlo v hrdle. Úterním průvodem v Chodově letošní masopustní čas zdaleka neskončil. Ve středu je ještě čekalo pochovávání Masopusta.

Z masopustního průvodu v Chodově.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Youtube