Během dvou dní zde totiž kapela odehraje dva zcela odlišné koncerty. V pátek je na programu unplugged provedení (akusticky bez elektrických nástrojů) s dámským smyčcovým triem String ladies, hostem bude i kapela Anacreon. V sobotu pak Arakain sehraje koncert v thrashovém duchu, jako hosté vystoupí Fata Morgana a Kryptor. Obě akce začínají v MKS Domažlice ve 20 hodin.

Zpěvák a frontman Arakainu Jan Toužimský do Domažlic přijede za burácení svého nového Harleye, proto jsme si v následujícím rozhovoru povídali i o jeho motorkářské vášni.

Vaše nové turné znamená, že odehrajete v Domažlicích dva koncerty. Vydrželi jste vůbec na turné někdy předtím dva dny na jednom místě? Je to odlišná zkušenost?
Určitě je to nová zkušenost, a to i pro kluky, je to vlastně poprvé za celých 35 let. Občas jsme hráli na jednom místě dva dny po sobě, ale to bylo spíš z důvodu vyprodaného koncertu nebo menší kapacity sálu, takže jsem udělali hned další den koncert. Z posledních let si pamatuju například koncert v Liberci, ale tam se jednalo o zcela totožný koncert. Dva zcela jiné repertoáry, jiní hosté a jiná scéna je skutečně i pro nás premiéra.

Zpěvák kapely Arakain a muzikálový herec Jan Toužimský.Unplugged koncert jste ještě nehráli. Proč až nyní?
Chtěli jsme udělat něco, co jsme ještě nikdy neudělali, a tím si i zároveň oslavit 35 let výročí. Myslím, že kapela která je nepřetržitě na scéně už 35 let si asi může už tak nějak dělat co chce, a především si tím dělat radost. Takže unplugged? Proč ne.

Čtěte také: Turné zahájili Arakain a Dymytry v Holýšově

V čem je podle vás unplugged pro posluchače zajímavější a jak se takové koncerty hrají a líbí vám osobně?
Pro naše posluchače je unplugged verze, řekl bych, až příjemným zpestřením, které už možná ani nikdy neuslyší. Skladby v tomto podání získávají zase úplně jiný charakter. Největší zajímavost a obohacení je ale smyčcové trio String Ladies, které nás doprovází celým programem. Pro nás bylo poměrně náročné nazkoušet dva zcela odlišené repertoáry. Ale teď máme pocit, že se to krásně podařilo a že si to s námi fanoušci užívají.

Přejezdy mezi koncerty jsou určitě otravná záležitost. Nyní je absolvujete na motorce. Baví vás tak víc?
Je to pro mě skvělej relax, vyčištění hlavy a dobití energie. Naše země je skutečně krásná, má spoustu zajímavých míst, kam se můžu podívat. Navíc i naši fanoušci jsou skvělí a často mi dávají tipy, kde bych se měl při přejezdu zastavit, co je u nich unikátní, co bych měl vidět. A hlavně na motocyklu Harley-Davidson nejste nikdy sám. Lidé se rádi zastavují, snaží se seznamovat, bavit se o tom, jaký máte model, kolikátý už máte, co vše máte na motocyklu upraveno. To všechno mi pak pomůže k tomu, že přijedu na koncerty s dokonale vyčištěnou hlavou a plný energie, což je samozřejmě potřeba.

Užíváte si jízdu spíše sám, nebo je lepší mít za zády spolujezdkyni?
Na přejezdech mezi koncerty je to vlastně daný, protože nikdo z kluků motorku nemá. Občas se ke mě někdo přidá a skončí pak i na koncertě. Moje žena vlastní motocykl Harley Davidson SuperLow, a tak když máme to štěstí a podaří se nám sehnat hlídání na ty naše dcerušky, vyrazíme, jak to jen jde, na nějakou vyjížďku. Párkrát do roka stihneme s báječnou partou lidí od H-D CEE Teamu nějaký trip, a když to jen trochu jde, tak jezdím na parádní akce H.O.G. Chapteru Praha (Klub majitelů motocyklů Harley-Davidson, pozn. redakce), kterým jsem i členem.

Nepřehlédněte: Na Pekelném ostrově bude i britská rocková legenda The Sweet

Jak dlouho už jezdíte na motorce a co vás na jízdě nejvíc baví?
Já vlastně vždycky jezdil na všem, co mělo dvě kola. Začínali jsem s bratrem na Jawách, Čezetách, Simsonech a dalších prskoletech a přes různé motocykly japonských značek jsem pak podlehl kouzlu a charakteru motocyklů Harley-Davidson a u nich už rozhodně zůstanu. Navíc komunita lidí okolo značky, ať už to jsou chaptery nebo jen skupinkoví jezdci, tak je to prostě taková skoro rodina, která spolu sdílí zážitky z cest, což mě hodně překvapilo, vzhledem k tomu, že zrovna o harleyářích kolují fámy, jak jsou nepřátelští, agresivní nebo arogantní. Sám jsem si ověřil, že je to, možná až na pár výjimek, absolutní nesmysl. Jsou to přátelští lidé, kteří se snaží pomoci, když mohou, nikoho nezabíjí, děti nejí ani jim netrhají hlavy (smích).

Honza Toužimský.Slyšel jsem, že máte i nějaký nový stroj, který teď na turné řádně otestujete…
Ano, loni prakticky v závěru moto sezony jsem si pořídil Harley-Davidson V-Rod Muscle, což je takový nasteroidovaný agresivní motocykl, který dokonale kopíruje moje adrenalinové období. Ale vzhledem k tomu, že mám rodinu, která mě ještě bude potřebovat, nejspíš na tomto stroji neskončím, i když si ho náramně užívám.

Prý jste loni najel 20 tisíc kilometrů. Na jaká zajímavá místa jste se už se svou mašinou podíval?
Loni jsem si užil cestování po Švýcarských Alpách – trasu grand tour. Předloni jsem jel tour zase od Španělska přes Andorru do Francie a zpět na Španělské pobřeží a rok před tím to byla trochu exotika – Dubaj a Omán. Letos se zase s partou chystám na takovou motocyklovou dovolenou, pravděpodobně do Itálie, kde chceme projet oblast Trentino.

A nejlepší motocyklový zážitek?
Zřejmě opravdu cestování po Dubaji a Ománu, i vzhledem k tomu, jak jsou to místa vzdálená a pro nás atypická a exotická. Mám moc rád ten kontrast nehostinné přírody a hor všude kolem s dokonale upravenými cestami a silnicemi. A k tomu samozřejmě pláže, zajímavá místa a památky, i protipóly v podobě luxusních mrakodrapů na jedné straně a hor a chudinských částí na straně druhé.

Jak plánujete strávit čas mezi koncerty v Domažlicích?
Uvidíme, co počasí, ale určitě bych se rád vyrazil podívat po okolí. Takže už teď vítám tipy na zajímavá místa, trasy, památky.