Přesvědčily se o tom na vlastní kůži při sobotním Plackování, čili soutěži o nejchutnější doma vyrobenou placku, kterou pro ně připravily místní hasičky.

„Je to naše druhá akce. Po úspěšném štrůdlování jsme uspořádaly plackování. Sešlo se nám pětadvacet výrobků, které budou hodnotit samy soutěžící. Každá placka má svoje číslo a ta, která dostane nejvíc bodů, vyhrává," řekla za organizátorky Jana Vogeltanzová.

Vybrat s plného stolu lahůdek nebylo jednoduché. Chuťové pohárky dráždily placky zelné, bramborové, plněné masem, pečené, smažené ale i sladké.

„No, nevím, nevím, jak vybereme tři nejlepší, když jsou všechny tak dobré," naříkaly ženy.
To se nakonec i potvrdilo, protože výherkyně se stejným počtem bodů byly hned tři. Miluše Mikolášová za bramborovou placku plněnou uzeninou, Anna Štípková za klasickou bramborovou a Monika Brezáni za zelnou placku.
„Nikdy nejde o to, kdo vyhraje, ale chceme se hlavně sejít, popovídat a pobavit se, zkrátka udělat si společenské odpoledne," pokračuje Vogeltanzová.

Aby ženám lépe chutnalo a zábava měla říz, zahrál jim na housle Milda Šobr a na harmoniku Vlasta Kadlecová.

Recept na Bramborové placky plněné podle Miluše Mikolášové:

Suroviny: 10 středních brambor, hladká mouka, sůl, 1 vejce, párek nebo slanina, olej
Postup: Uvařené studené brambory nastrouháme na jemno, přidáme vejce, osolíme a zpracujeme v těsto. Na pomoučeném vále vyválíme placku, kterou vykrájíme na čtverečky. Ty naplníme párkem nebo slaninou a přeložíme jako šáteček. Smažíme na oleji.