Jedenadvacetiletá Anna vystudovala Obchodní akademii v Domažlicích, doufá v přijetí na vyšší odbornou školu na obor sociální práce a sociální pedagogika a v současné době pracuje jako asistentka mzdové účetní. Její velkou láskou je tanec, v poslední době se věnuje tanečnímu stylu zumba.

„Do Dívky Šumavy mě přihlásila maminka a trochu jí s tím pomohl i můj přítel. Rozhodla jsem se to tedy zkusit s tím očekáváním, že určitě získám nějaké zkušenosti, potkám zajímavé lidi a budu mít spoustu nových zážitků,“ říká Čechurová. „Maminka je opravdu pyšná, že mě vzali do finálové desítky, já sama jsem to vůbec nečekala,“ tvrdí.

Zážitky i zkušenosti již nabírá a účast v soutěži ji baví. „Absolvovaly jsme jedno soustředění, kde nás profesionálně nalíčili, učesali a pak fotografovali, měly jsme zajímavé přednášky a také besedu s českou Miss Ivetou Lutovskou,“ popisuje finalistka č. 7 s tím, že zajímavé bylo i učit se správnou chůzi po molu. S tou neměla domažlická kráska problém, náročnější prý bylo naučit se pravidla etiky a etikety. „Nejtěžší bylo rychle a správně odpovídat na otázky, což je disciplína, která nás ve finále také čeká a která mi popravdě dělá trochu problémy,“ přiznává Čechurová.

Pořadatelé pro finalistky letos poprvé připravili témata pro volnou disciplínu. „To nás všechny trochu šokovalo. Zrovna já si mohu vybrat mezi Kleopatrou nebo Batmanem, což nejsou nejvhodnější témata pro tanec, který je bezesporu mojí největší předností,“ vysvětluje Anna s tím, že ať dopadne soutěž jakkoliv, další příležitostné práci v modelingu by se určitě nebránila.

Kromě dalšího soustředění nyní čeká finalistky i několik charitativních akcí, například v mířkovském útulku pro týrané koně.