Vítěze každé z nich vyhlásili sami porotci. Jako první přišli porotci Florian Schnell a Louise H. Johansen, kteří v kategorii pro nejlepší hraný film pro děti od 5 do 11 let ocenili snímek Já, Wiliam.

Z druhé skupiny hraných filmů pro děti od 12 do 16 let vyhlásili porotci Alex Smith a Rok Govednik jako vítěze snímek Pád Sparťanů. Poslední Filmová klapka putovala od indického porotce Jitendra Mishra do kategorie animovaných filmů pro děti, zvítězil snímek Živitel, který pojednává o dívce a její rodině v afghánském Kábulu v době vlády Tálibánu.

Ovšem nerozdělovaly se jen ceny, došlo i na zhodnocení letošního ročníku a jeho zakončení, kterého se ujali výkonný ředitel Juniorfestu Michal Šašek, programová ředitelka Barbora Kyas a ředitelka Judita Soukupová.

„Ve všech pěti festivalových městech šel náš tým do práce naplno. Letos jsme měli i trochu ztíženou situaci, tým se částečně obnovil a získali jsme nové členy,“ řekl výkonný ředitel Michal Šašek. „Jedna z největších devíz tohoto festivalu je, že se nám daří vytvořit rodinnou atmosféru, za což jsem velmi ráda,“ pokračovala Judita Soukupová.

Rodinnou atmosféru oceňovali i mezinárodní hosté, ale nejen oni. Děkovný vzkaz zaslala i herečka Iva Janžurová. „Přeji vám, aby se podařilo sehnat dostatek prostředků, aby se festival mohl pořádal ještě alespoň sto let,“ stálo v jejím dopise.

Zda to bude sto let, těžko říct, ale jisté je, že se již můžeme těšit na dvanáctý ročník, který se koná od 8. do 14. listopadu 2019.