„Je to neuvěřitelné, ale s tvorbou Heinze Feuchtingera jsem měl možnost setkat se poprvé před 20 lety. Shodou okolností vyhrál při soutěži pořádané Městským kulturním střediskem Domažlice, kde jsem působil jako metodik pro fotografii a výtvarnictví, celostátní cenu,“ uvedl při zahájení vernisáže vedoucí galerie Václav Sika. Jak dále přiznal, měl problém vybrat pro tuto výstavu omezený počet fotografií z rozsáhlé tvorby H. E. Feuchtingera.

„Bylo složité vybrat z jeho košaté tvorby fotografie a vytvořit z nich kolekci. Musel jsem zcela pominout reportážní a dokumentární část jeho tvorby a také portrét a samozřejmě akt,“ pokračoval Sika s tím, že výběr se soustředil na přírodu.

„Příroda a přírodní detaily mne z jeho tvorby lákaly už proto, že současný rychlý způsob života často neumožňuje zastavit se a sledovat jakékoliv přírodní dění,“ doplnil vedoucí galerie.

„Moc se mi fotografie líbí, zvláště tahle s pavučinou. Autor se musí umět dobře dívat kolem sebe,“ uvedl návštěvník vernisáže Jan Pek.

Je nutné podotknout, že H. E. Feuchtinger má k Domažlicům přímo ´srdeční´ vztah. Nejenže zde vyhrál před lety cenu, ale zároveň tu také našel manželku Sylvu.

O aktech, které umělec fotí, nám blíže řekla její maminka.

„Moc se mi jeho akty líbí, neboť to v žádném případě nejsou ´nahaté´ fotky, ale krásná a umělecká díla,“ pochválila tvorbu zetě Yvona Králová z Domažlic.

Slavnostní ráz vernisáže v Galerii bratří Špillarů tentokrát umocnila hrou na příčnou flétnu Kristýna Kondrysová z Horšovského Týna.