Hned dva tituly si z finálového večera mezinárodní soutěže Miss Reneta 2015 odvezla šestnáctiletá Sarah Karolyiová z Holýšova.

Hnědooká a hnědovlasá dívka se stala první vicemiss soutěže a patří jí i titul Miss Reneta Foto.

„Z výhry v této soutěži mám opravdu velkou radost a jsem moc šťastná," nechala se slyšet Karolyiová. „Jsem ráda za každou novou zkušenost a v téhle soutěži se mi jich naskytlo hned několik. Finálový večer jsem si moc užila a budu a něj vzpomínat ještě hodně dlouho," dodala.

Mezinárodní soutěž studentek středních škol Miss Reneta se letos konala již po třiadvacáté. Účastní se jí středoškolačky z České republiky, Slovenska a Polska.

Titul nejkrásnější a nejsympatičtější středoškolačky Miss Reneta získala sedmnáctiletá Nikola Uhlířová, studentka Gymnázia a SOŠ ve Frýdku-Místku, druhou vicemiss a Miss Reneta Publikum se stala osmnáctiletá studentka gymnázia v Bruntálu Renáta Pavlíková.

Sarah Karolyiová je studentkou Pedagogického lycea Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni. V roce 2013 vyhrála druhé místo v soutěži Dívka roku, kde získala i ocenění Dívka publika, a v témže roce se stala i absolutní vítězkou Miss Junior České republiky.

Finálový večer Miss Reneta se konal v pátek v Havířově. Celá soutěž se letos nesla v retro stylu a v tomto duchu dívky absolvovaly také všechny disciplíny čekala je lázeňská módní přehlídka, promenáda v retro plavkách nebo tanec charleston. Holýšovská kráska předvedla i orientální tanec s šavlí.

V programu moderovaném Janem Čenským vystoupili Leona Machálková, Vladimír Hron, Zdeněk Chlopčík a Blue Star Václava Marka. Ovace ve stoje si od publika vysloužil Felix Slováček, který v závěru programu hrál známou filmovou melodii Tenkrát na Západě, po které byla dekorována vítězka soutěže.