„Děti jsou výborné publikum jsou otevřené, neskrývají emoce a také je skvělé, že znají texty," směje se kapelník a kytarista kapely Yuri Dymo alias Jiří Urban. „Když s vámi na metalovém koncertě zpívá čtyřletý capart, je to prostě super," dodává.

Dymytry chtějí koncertem podpořit mladou metalovou generaci. „Pro nás je to výhodné. Vždyť 'Co se v mládí naučí…'," vysvětluje Urban. „Máme dobrý vztah k Domažlicím a klubu Death Magnetic. Máme tam fanoušky, co mají vlastní ratolesti, které nás rády poslouchají. Tak jsme si řekli, že uděláme radost rodičům i dětem," poznamenává.

Dymytry se vyznačují mohutnými kytarovými riffy, melodickými refrény a sugestivním zpěvem. Kapelu jistě každý na první pohled pozná podle typických 'predátorských' masek. Ty si skupina nechala zhotovit na míru od maskérů Národního divadla.

„V dnešní době je na našem malinkém trhu opravdu obrovské množství kapel a my jsme hledali možnost, jak se odlišit a zaujmout. Masky nám přišly jako dobrá volba a postupem času se ukazuje, že jsme se trefili," vysvětlil zpěvák kapely Jan Macků zvaným Protheus.

Dymytry nyní pracují na novém albu, které by mělo vyjít začátkem června. „Na nové desce by mělo být dvanáct až čtrnáct skladeb. Máme už hotový základ a začátkem začneme mixovat. Název alba by měl znít Neonarcis," vysvětlil Urban.

Sobotní koncert Dymytry v domažlickém klubu doplní kapela Hand Grenade. Vstupné je 200 korun, v předprodeji v klubu pak 150 korun.