Třídenní pouť v Draženově pokračovala v sobotu odpoledne slavnostním otevřením dvora U Podestátů.


Všechny přítomné nejdříve přivítal starosta Draženova Štěpán Sladký.

„Je třeba vážit si každé chvíle, kdy si můžeme sednout a odpočinout si od všedních starostí. Vloni touto dobou jsem zde zahajoval setkání rodáků z Draženova. Kompletně je připravil Václav Podestát, který mezi námi dnes už být nemůže. Proto je třeba vážit si každé chvilky, kdy můžeme být pospolu,“ řekl s dojetím Sladký a vyzval všechny přítomné, aby minutou ticha uctili památku nedávno zesnulého Václava Podestáta.

Poté se slova ujal místostarosta obce Petr Selnar, který připomněl, jak rekonstrukce dvora postupovala.

„Pokud je statek majetkem obce, je zde předpoklad, že o něj bude dobře postaráno, protože na něj dohlíží všichni občané. Do současné doby bylo do těchto nemovitostí proinvestováno tři a půl milionu korun, které byly uhrazeny jak s obecního rozpočtu, tak z dotací,“ pronesl Selnar.


Po skončení oficiální části potěšily všechny svým pásmem chodských písniček a tanečků draženovské děti z nichž nejmladším byly pouhé tři roky.

Milovníci chodského folklóru si přišli na své i při vystoupení krojovaných draženovských rodáků a ´náplavy´, jak uvedla moderátorka.

Tečkou slavnostního odpoledne bylo otevření výstavy, která nesla název Zaniklá místa Draženova. Černobílé fotografie přiblížily dvacet míst v Draženově, která doznala za posledních šestadvacet let největších změn. Pro srovnání byla tato místa vyfografována v dřívější i dnešní podobě.

Draženovská pouť pokračovala sobotní taneční pouťovou zábavou a v neděli se poutníci sešli v kapli u Dobré vody, kde se dopoledne konala mše svatá a odpoledne májová pobožnost.