Rod Konrádyů má v domažlickém hudebním životě dlouhou stopu. Antonínův dědeček Jakub Konrády byl známým výrobcem a opravářem hudebních nástrojů a Domažličtí mu přezdívkou říkávali ´varhanář´. Ve výrobě a opravách hudebních nástrojů pokračoval i Antonínův strýc Jakub. Další strýc Jiří byl učitel hudby a kapelník. Hudbě se alespoň amatérsky věnovali i další členové rodiny.

„Díky muzikálnosti naší rodiny jsem od malička pošilhával po hudbě," vzpomínal v jednom z rozhovorů pro Deník dnešní oslavenec.

Jako žák obecné školy hrával ve škole na heligonku a pak piánovku. „Když jsme byli osvobozeni v květnu 1945 armádou USA a zavál k nám swing, dostali jsme s kamarády muzikanty chuť založit taneční orchestr. Ti muzikanti byli známí bratři Baierové, Vladimír a Jiří, Václav Cibulka, já a další. Od malička jsem hrával na malý bubínek v kapele svého strýce Jiřího, která se jmenovala Kapela mladých, a tím jsem měl k bicím blízko. Proto jsem hrál v Mistralu na bicí nástroje," připomněl Antonín Konrády. Jeho hudební život je spojen i s kapelou Chodovanka. V jejím repertoáru byly nejen lidové písničky a swing, ale především dudácká muzika.

Největší věhlas za léta svého působení získala Konrádyho dudácká kapela, která letos vstoupila do 61. sezony. Původně ji jako dudácké duo založil Antonín Konrády se Zdeňkem Bláhou. Brzy se k nim přidali i klarinetisté František Pikhart a Vladimír Baier.

„Na housle s námi začali hrát tatí a strejda a obsazení bylo kompletní," zavzpomínal na začátky kapely v polovině 50. let Antonín Konrády.

Vše nejlepší, Mistře!