V expozici Domažlicka se představila – stejně jako vloni – ve stánku tématicky zaměřeném na blížící se Masopust celá řada zástupců regionu.

„V Brně byla Domažlická dudácká muzika, krajkářka Eliška Tauberová, šermíři z Horšovského Týna a zástupci informačních středisek našeho regionu. Poprvé s námi jeli malířka chodské keramiky Věra Podestátová a jako masopustní vyvolávač Vladimír Foist,“ vyjmenovává účinkující vedoucí Městského informačního centra MKS Domažlice Stanislav Antoš. Dodává, že velkým přínosem byla možnost představit se i na centrální scéně.

Při loňské premiéře prezentovali v Brně Poběžovičtí japonskou hraběnku Mitsuko. Letos (po loňském převleku za Japonky) připravila floristka Eliška Váňová se svojí sestrou Annou a Luckou Popovičovou Květinovou módní přehlídku. Do pětice doplnili ´modelky´ Eliščin spolužák ze studií a pracovnice kdyňského infocentra.

„S poběžovickým zámkem je spojena Květinová slavnost. Vloni se konbal její čtvrtý ročník. O tom, že ji předvedeme v Brně, jsme tak trochu tehdy mluvili. Letos jsme se navíc dostali až na hlavní pódium, což bylo super. Nejen to, že na nás koukalo celé výstaviště, ale i pak za námi do stánku Domažlicka přicházeli lidé a chválili, že se jim to líbilo, což člověka moc potěší. Také jsme během veletrhu korzovali v modelech po výstavišti,“ uvedla Deníku Eliška Váňová.

Domažlicko se tím, že jeho zástupcům bylo umožněno vystoupení na velké scéně, ještě více zapsalo do povědomí návštěvníků veletrhu.

Novinkou byla kromě zmíněného masopustního vyvolávače a malířky upoutávka na kolovečský mlýn. Obec tu zastupovala trojice Václav Pergl, místostarostka Jana Peclová a Martin Volf z kolovečského rodinného muzea techniky, řemesel a keramiky. Místostarostku v převleku, již vezl Volf na trakaři, nebylo možné poznat.

„Přivedla jsem řadu známých lidí do šoku, mezi nimi pana Vilímce. Zvali jsme v Brně k nám na 8. srpna, kdy opět předvedeme mlýn,“ smála se včera Jana Peclová.

Jak hodnotí vystoupení na letošním veletrhu předseda Svazku Domažlicko? „Určitě pozitivně. Pohnuli jsme se, co se týče kvality, výš. Dítě, které jsme loni porodili, dospělo. Také kalendář, který jsme v Brně pokřtili a představuje turisticky zajímavá místa regionu, je toho důkazem. Věřím, že budeme pokračovat v tomto duchu, je to správný směr. Děkuji starostům, kteří na expozici přispěli. Určitě se domluvíme i příští rok, aby chom se reprezentace našeho regionu v Brně zhostili opět na výbornou,“ odpověděl Deníku předseda svazku, bělský starosta Libor Picka.

Z Regiontouru zveřejníme během středy 21. ledna na tomto webu další fotografie.