Rockový klub Death magnetic v Domažlicích byl v sobotu ve varu. Drsný metalový zpěv a řízné kytarové riffy se však z pódia ozývaly nezvykle už po šesté hodině odpolední – to proto, aby návštěvníci klubu nemuseli příliš dlouho ponocovat – koncert kapely Dymytry z Prahy byl totiž určen speciálně pro děti, které si běžně nočních vystoupení v klubech příliš neužívají.

Dymytry pořádají koncerty pro školáky a předškoláky před svým hlavním večerním vystoupením v Domažlicích pravidelně, vychovávají si tak generaci metalových fanoušků už od mala a řada dětí má texty jejich písní už docela 'zmáknuté'.

Zatímco desítky ratolestí během koncertu nadšeně zpívaly, křičely, skákaly a tleskaly, jejich rodiče je obletovali s fotoaparáty a snažili se výjimečný zážitek svého potomka zvěčnit.

Na koncert dorazil i sedmiletý David Raichl. Na jeho první metalový koncertní zážitek ho vzali rodiče.

„Musíme mu pomoct zušlechťovat jeho hudební vkus dokud je ještě mladý," smál se tatínek Mirek. „On to všechno z televize stejně zná, tak proč by nemohl i naživo? Je pěkné, že někdo udělal pro děti něco, co si většinou užívají jenom dospělí," dodal.

Sám Davídek se nechal slyšet, že hudba byla hodně nahlas a to se mu líbilo nejvíce. „A taky ty strašidelný obličeje," prohlásil na adresu kapely, která vystupuje v unikátních 'predátorských' maskách.