Vendula se po půlroční mateřské dovolené vrátila ke svým tanečníkům do Základní umělecké školy, zatím jen na částečný pracovní úvazek. Do září jí bude pomáhat a zastupovat při výuce její žákyně Eva Šálová. Dále jsou od 25. ledna již otevřeny kurzy hip hopu a street dance, a to každé pondělí v 15 a 16 hodin pro první stupeň školy, v 17 a 18 hodin pro mládež a pokročilé tanečníky.

Dvanáctého února budou otevřeny taneční hodiny pro předškolní děti, a to vždy v pátek od 13 nebo 14 hodin. Orientální tance probíhají prozatím formou víkendových dvouhodinových seminářů, které jsou obohaceny o latino – dance pro ženy jakémkoli věku.

Nezapomnělo se ani na Taneční akademii, která se letos bude konat 21. května. Ta letošní bude jubilejní, už pátá, a přípravy na ni už probíhají nyní, aby v květnu na den D, bylo vše připraveno na nezapomenutelnou podívanou.

Prozradím, že letos bude k vidění něco z toho, s čím domažličtí tanečníci už v předešlých letech úspěšně bodovali na soutěžích v České republice i v Německu, ale samozřejmě také spousta nových tanečků. „Čeká nás všechny hodně práce,“ říká Vendula Brettschneiderová, která by touto cestou chtěla poděkovat všem, bez nichž by se nemohla vrátit k práci tak brzy. Řeč je vedení Základní umělecké školy v Domažlicích v čele s Jiřinou Holoubkovou za vřelou podporu tanečního oddělení, manželovi za toleranci, babičce a dědovi za hlídání Andulky a hlavně Evě Šálové, Pavlu Wolfovi a Vlaďce Holé za perfektní spolupráci při výuce dětí.

Závěrem nezbývá nic jiného než všechny, které akademie v minulosti oslovila, pozvat. Veškeré informace najdete i na www.tanecdomazlice.estranky.cz nebo na tel. 774 516 593. Autor: Hana Hoffmannová, Stanětice